Autor Wątek: MSI GL65-bateria  (Przeczytany 180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

XBR

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GL65-bateria
« dnia: 22 Listopad 2020, 07:27:37 »

Dzień dobry,

Poniżej moja specyfikacja, a pytanie dotyczy baterii. To jest mój pierwszy laptop game'ingowy i chciałbym zapytać o szybkość rozładowania baterii, bo to mnie przeraża.
Po całym naładowaniu przy braku obciążeniu pokazuje mi około 1,39h, przy graniu w Fortnite bateria starcza może na 40-50min przy ustawieniu w systemie win10 oszczędność baterii, a w aplikacji Dragon Center na Silent.
Czy to jest normalne?

MSI GL65 i7-10750H/32GB/512 GTX1650Ti 144Hz Leopard | GL65 10SCSR-047XPL

keiytom

• Generał
  • :
Odp: MSI GL65-bateria
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopad 2020, 08:43:55 »

A ile chciałbyś żeby bateria ci wytrzymywała? Skoro baterie posiadasz 41 Whr to podczas grania bateria będzie wytrzymywała przy dobrych wiatrach około godziny. Podczas "normalnego" użytkowania powinna wytrzymać około 2 godzin. Jeśli kupując laptopa najważniejszy jest czas pracy na baterii to trzeba kupować jakiegoś laptopa z o wiele większą baterią, procesorem energooszczędnym np. z serii U i bez dedykowanej karty graficznej

wieczorekwm

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2020, 10:54:57 »

Jestem innego zdania. Producenci oszczędzają na baterii. Nie widzę powodów, dla których laptop gamingowy - nie mówię, że każdy- powinien być wyposażony w porządną baterię, która pozwala na wydłużenie tego czasu. Jeśli ktoś akceptuje wzrost gabarytów i wagi, to dlaczego nie? Też żałuję, że nie kupiłem HP OMEN

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2020, 11:39:07 »

Tylko tu oprócz rozmiaru i wagi które wraz z rozwojem technologii w zasadzie się zmniejszają należy zaakceptować cenę która znacząco wzrasta przy wzroście pojemności. Piszesz o HP Omen np. wersja 15-dc1065nw która jest porównywalna z poniższym i cena podobna, pomimo tego, że posiada większą baterię 70 Whr również oferuje pod pełnym obciążeniem czas pracy niewiele ponad godzinę. Swoją drogą GL65 występuje np. w wersji 10SDR który posiada baterię 51 Whr czyli o 10 Whr więcej niż wersja 10SCSR

Jaką pojemność powinna posiadać bateria w laptopie gamingowym np. takim jak ten który potrafi zużywać 200 W żeby wytrzymywał np. 7h pracy pod obciążeniem? 300 Whr? Jeśli tylko masz ochotę możesz sobie taką po drobnych modyfikacjach zamontować u siebie cena około 3 tyś waga 2,2 kg
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2020, 11:57:18 wysłana przez keiytom »

wieczorekwm

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2020, 12:00:45 »

HP OMEN 15-en0011nw
cena 4300zł
Pojemność baterii/akumulatora   70,9 Wh 
Dla ścisłości.
Nie chodzi o 7h, tylko o rozsądny kompromis i żeby producenci oferowali taki kompromis. Kwestia pracy nad tym elementem, a nie tylko nad osiągami, chłodzeniem itp. Rozumiem jako laik, że to nie jest łatwe.
Ja kupiłem laptopa i do grania i do prac biurowych. Taki czas pracy baterii jest jednak rozczarowujący. Podobnie jak XBR pierwszy raz kupiłem laptopa, bo zdziwiły mnie róźnice w cenie i osiągach pomiędzy pc i lapkami.
Ale żeby nie robić za dużego OT to napisze, że u mnie czas pracy trochę się wydłużył po kilku tygodniach użytkowania.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopad 2020, 12:06:58 »

Hej,
Wykonaj porządnie aktualizacje ze strony: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13715.msg55464#msg55464 . Wprawdzie ten artykuł traktuje o problemach z wydajnością, ale wykonywanie aktualizacji zawsze jest sugerowane w przypadku problemów z komputerem.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland