Autor Wątek: MSI GF63 8RD a karta Intel AC 9462 + temperatura obudowy laptopa a reklamacja  (Przeczytany 346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sassy

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam,

mam laptopa reklamowanego jako gamingowy, ktory ma na pokładzie kartę sięciową intela AC 9462. Niestety w moim odczuciu laptop poza wyglądem niewiele ma wspólnego z bycia laptopem gamingowym. Jest wiele mankamentów przy tym laptopie, a jednym z głównych jest karta sieciowa. Niestety jakoś połączenia jak i zasięg są tak tragiczne, że laptop nadaje się  praktycznie do użytkowania w bliskiej odległości od AP. Poczytałem troche w necie i wygląda na to, że ta karta Intelowska tak po prostu ma i jest low costowym rozwiązaniem, ktory zastosował MSI w swoich laptopach. Gdzieś doczytałem, że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana tej karty na nowszy model: ac9560, który załatwia sprawę. Pytanie czy faktycznie tak jest i jedynym rozwiązaniem jest wymiana tej karty?

Kolejna kwestia to temperatura obudowy laptopa. Testowałem na początku trochę ten sprzęt do grania (jakiś rok temu). Odpaliłem, sobie grę Dota, która nie ma jakiś wielkich wymagań i ku mojemu zdziwieniu laptop praktycznie się palił. Pobawiłem się troche w ustawieniach sterowników i BIOsu. Finalny efekt był taki, że przy temperaturach rzędu GPU + CPU ok 70-80 stopni klawiatura w miejscu przycisków AWSD była praktycznie nie do dotknięcia, poparzenia z palcy i zaczerwienienia schodziły mi tydzień (nie żartuje :)) Jedynym rozwiązaniem było odpalenie Dragon Center i ustawienie Fanów na max obrotów, co z kolei powodowało taki hałas, że laptop był słyszalny 3 pokoje dalej. Zastanawiam się czy w ogóle nawet przy maksymalnym stresie laptop powinien powodować poparzenia u użytkownika. Czy jest to normalna sprawa czy może jednak coś z moim modelem jest nie tak?

Laptop był rekonfigurowany przez Komputronik, który wymieniał fabryczny HDD na SSD, zastanawiam się czy może oni czegoś nie popsuli przy okazji tej wymiany.

Przebywałem rok za granicą, także nie myślałem, żeby coś w tej kwestii ruszać, i teraz zastanawiam się czy powyższe objawy to jednak jakiś problem z moim modelem i reklamować, to w Komputroniku, czy jednak muszę przejść nad tym do porządku dziennego i zaakceptować te wady?

Dzięki, za pomoc :)

keiytom

• Generał
  • :
Odp: MSI GF63 8RD a karta Intel AC 9462 + temperatura obudowy laptopa a reklamacja
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2020, 13:33:40 »

Odnośnie karty sieciowej, to przy prawdziwym gamingu raczej rzadko a wręcz wcale się nie używa Wi-FI ;)

W każdym razie aż taka tragiczna ta karta nie jest. Jeśli jest dobry router i poprawnie skonfigurowany to przez dwie ściany ping powinien być około 8 ms i transfer około 200 Mb/s a przy AP około 350 - 400 Mb/s. Oczywiście router ustawiony na AC pasmo 5 GHz o szerokość 80 MHz i z takimi ustawieniami sparowana karta sieciowa.

Jeśli router masz N lub AC z jedną parą anten to wymiana na AC 9560 nic na to nie pomoże. A jeśli posiadasz router AC 2x2 to wymiana na tą kartę powinna poprawić wyniki o około 150 - 200 Mb/s

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI GF63 8RD a karta Intel AC 9462 + temperatura obudowy laptopa a reklamacja
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2020, 17:06:27 »

Hej,

Jeżeli chodzi o połączenie sieciowe zaktualizuj proszę sterowniki Intel Wireless LAN Driver ze strony wsparcia urządzenia: https://www.msi.com/Laptop/support/GF63-8RD#down-driver&Win10%2064

Jeżeli chodzi o temperatury proszę zaktualizuj:
-BIOS do najnowszej dostępnej wersji zgodnie z poradnikiem:
-EC Firmware do najnowszej dostępnej wersji zgodnie z poradnikiem:
-system Windows do najnowszej dostępnej wersji
-sterowniki do karty graficznej do najnowszej dostępnej wersji ze strony NVIDI: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/drivers/

Po wykonaniu aktualizacji sprawdź temperatury jakie występują podczas obciążenia laptopa.

Pozdrawiam,

Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland