Autor Wątek: Gwarancja a wymienione podzespoły  (Przeczytany 479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KasEr

• Szeregowiec
  • *
  • :
Gwarancja a wymienione podzespoły
« dnia: 29 Październik 2020, 12:57:01 »

Dzień dobry,
zakupiłem laptopa "MSI GE66 i7-10875H/16GB/1TB/Win10 RTX2070 Super 240Hz",
posiada on dwa gniazda M.2 oraz dwa gniazda na pamięć RAM.
Zakup odbył się w sklepie x-kom i tam też zleciłem wymianę dwóch kości pamięci na:
2 x Crucial 32GB (1x32GB) 3200MHz
oraz wyjęcia dysku zamontowanego fabrycznie i zamontowanie dwóch:
2 x Corsair 2TB M.2 PCIe Gen3 NVMe MP400
czy fabrycznie zamontowane pamięci RAM (2x8GB) oraz poprzedni dysk (1x1TB) muszę trzymać do ewentualnych zgłoszeń gwarancyjnych w przyszłości?

biuro

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Gwarancja a wymienione podzespoły
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2020, 09:14:18 »

Podpinam się pod pytanie, z jednej strony MSI potwierdza, że można bez straty gwarancji wymienić pamięć RAM lub dysk twardy, z drugiej x-kom informuje, że bez wymienionych części (pierwotnie zakupinych z laptopem: ram i dyski twarde) gwarancja przepada.

Proszę o sprostowanie lub potwierdzenie tego faktu.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2020, 13:03:57 »

Witam

Sugeruję kontakt bezpośrednio z serwisem: serwis@msi.com

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2020, 13:41:41 »

Hej,
Sprzęt jest na gwarancji Door2Door, nie ma obowiązku zgłaszać go w sklepie. Na nowe kości nie będziesz miał gwarancji MSI - tu będzie gwarancja producenta/sklepu. Ale nie widzę powodu, dla którego gwarancja miała by przepadać po prawidłowej wymianie kości, jest jak najbardziej dozwolona. Możesz dopytać serwisu bezpośrednio, na podany przez @Nichrome adres.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2020, 14:59:48 »

z drugiej x-kom informuje, że bez wymienionych części (pierwotnie zakupinych z laptopem: ram i dyski twarde) gwarancja przepada.

Proszę o sprostowanie lub potwierdzenie tego faktu.

Tu należałoby dodać, że x-kom oferuje w zasadzie dwa rodzaje gwarancji. Gwarancje producenta - na laptop który jest w oryginalnej konfiguracji i gwarancję sklepu na laptopy które były modyfikowane np. był zmieniany czy dokładany dysk, zwiększana ilość RAM i dlatego może chcieć oryginalne podzespoły jeśli będzie się zgłaszało reklamacje do sklepu. W każdym razie również w tym drugim przypadku można od razu wysłać laptopa do serwisu MSI, najwyżej wróci z adnotacją, że jest sprawny a problemem jest dysk czy RAM który należy reklamować w sklepie w którym się go zakupiło.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2020, 13:42:41 »

Hej,
Dzięki za dodatkowe informacje @keiytom  :-)

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland