Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: Gwarancja a wymienione podzespoły  (Przeczytany 1594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KasEr

• Szeregowiec
  • *
  • :
Gwarancja a wymienione podzespoły
« dnia: 29 Październik 2020, 12:57:01 »

Dzień dobry,
zakupiłem laptopa "MSI GE66 i7-10875H/16GB/1TB/Win10 RTX2070 Super 240Hz",
posiada on dwa gniazda M.2 oraz dwa gniazda na pamięć RAM.
Zakup odbył się w sklepie x-kom i tam też zleciłem wymianę dwóch kości pamięci na:
2 x Crucial 32GB (1x32GB) 3200MHz
oraz wyjęcia dysku zamontowanego fabrycznie i zamontowanie dwóch:
2 x Corsair 2TB M.2 PCIe Gen3 NVMe MP400
czy fabrycznie zamontowane pamięci RAM (2x8GB) oraz poprzedni dysk (1x1TB) muszę trzymać do ewentualnych zgłoszeń gwarancyjnych w przyszłości?

biuro

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Gwarancja a wymienione podzespoły
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2020, 09:14:18 »

Podpinam się pod pytanie, z jednej strony MSI potwierdza, że można bez straty gwarancji wymienić pamięć RAM lub dysk twardy, z drugiej x-kom informuje, że bez wymienionych części (pierwotnie zakupinych z laptopem: ram i dyski twarde) gwarancja przepada.

Proszę o sprostowanie lub potwierdzenie tego faktu.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2020, 13:03:57 »

Witam

Sugeruję kontakt bezpośrednio z serwisem: serwis@msi.com

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2020, 13:41:41 »

Hej,
Sprzęt jest na gwarancji Door2Door, nie ma obowiązku zgłaszać go w sklepie. Na nowe kości nie będziesz miał gwarancji MSI - tu będzie gwarancja producenta/sklepu. Ale nie widzę powodu, dla którego gwarancja miała by przepadać po prawidłowej wymianie kości, jest jak najbardziej dozwolona. Możesz dopytać serwisu bezpośrednio, na podany przez @Nichrome adres.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2020, 14:59:48 »

z drugiej x-kom informuje, że bez wymienionych części (pierwotnie zakupinych z laptopem: ram i dyski twarde) gwarancja przepada.

Proszę o sprostowanie lub potwierdzenie tego faktu.

Tu należałoby dodać, że x-kom oferuje w zasadzie dwa rodzaje gwarancji. Gwarancje producenta - na laptop który jest w oryginalnej konfiguracji i gwarancję sklepu na laptopy które były modyfikowane np. był zmieniany czy dokładany dysk, zwiększana ilość RAM i dlatego może chcieć oryginalne podzespoły jeśli będzie się zgłaszało reklamacje do sklepu. W każdym razie również w tym drugim przypadku można od razu wysłać laptopa do serwisu MSI, najwyżej wróci z adnotacją, że jest sprawny a problemem jest dysk czy RAM który należy reklamować w sklepie w którym się go zakupiło.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2020, 13:42:41 »

Hej,
Dzięki za dodatkowe informacje @keiytom  :-)

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland