Autor Wątek: MSI Z490 Unify, wątek ku przestrodze.  (Przeczytany 410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal.fabiszewski

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Z490 Unify, wątek ku przestrodze.
« dnia: 24 Październik 2020, 13:33:15 »

Jeżeli ktoś pragnie nabyć płytę główną MSI na chipsecie Z490, niech się dobrze zastanowi  >:(

Miesiąc temu nabyłem płytę MSI Z490 Unify (Ace bez wodotrysków), z dobrą sekcją zasilania i USB 3.2

Po dwóch tygodniach płyta zaczęła sypać błędami POST (niezrozumiałymi nawet dla supportu), dodatkowo przestała działać karta ethernet. Nie zastanawiając się płyta poszła na gwarancji do naprawy.

Jako, że PC jest mi niezbędny do komfortowej pracy w domu, zamówiłem następną płytę MSI Z490 Unify w Komputroniku.

Jakież było moje zdziwienie gdy po rozpakowaniu produktu ukazało mi się:

*https://www.fotosik.pl/zdjecie/6c5392c493b0b7d0* (proszę usunąć gwiazdki)

Ponieważ musiałem wyjechać na tydzień w delegację, zamówiłem kolejną płytę Z490 Unify w Komputroniku, licząc że wadliwą oddam, a dostanę nową.

Po tygodniu, przy zwrocie produktu Pan w sklepie spojrzał na mnie jak na Yeti, informując że mam marne szanse na odzyskanie pieniędzy, gdyż to zapewne ja zniszczyłem płytę. Wkur***y poprosiłem, aby rozpakował mi kolejną zamówioną przeze mnie płytę. Cóż, kolejna nowa płyta nie miała pęknięcia na PCB, ona była w dwóch częściach z ułamanym prawym rogiem.

Zamówiłem więc trzecią płytę MSI Z490 Unify. Nowa (?) płyta przyszła, jest sprawna. Moje zdziwienie wzbudził jednak fakt, że na "zapince" do procesora jest pasta termoprzewodząca.............. (Brawo Komputronik)

W między czasie wróciła pierwsza płyta z X-Kom, gwarancji mi nie uznano, gdyż coś tam jest podobno porysowane przeze mnie. Nie wiem dokładnie co, jutro jadę ją odebrać.

Dla jasności.
Zasilacz nowy Seasonic Prime TX 1000W Titanium.
Pozostałe komponenty przeniosione z poprzedniego zestawu, w pełni sprawne.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2020, 13:38:13 wysłana przez michal.fabiszewski »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Z490 Unify, wątek ku przestrodze.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2020, 20:16:11 »

Witam

Z tego co widzę to komputronik dał plamy na każdym kroku, a nie MSI. Ale nie mnie to oceniać, miałem w życiu tylko płyty MSI i sobie chwalę. Raz mi padła, przez przełącznik BIOS.
To też jest sprzęt elektroniczny, i tak jak ze wszystkim, jedna na XX sztuk będzie wadliwa.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Z490 Unify, wątek ku przestrodze.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2020, 12:45:02 »

Hej,
Zdecydowanie nie ma tak, że każda płyta na Z490 jest zepsuta. Zdarzają się uszkodzenia w transporcie, wtedy trzeba reklamować płytę. Przykro mi, że taka sytuacja akurat Ciebie trafiła, ale zdecydowanie nie jest to regułą - tego typu wypadki.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland