Autor Wątek: problem w msi b450 a pro  (Przeczytany 592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lvkaszoo

• Szeregowiec
  • *
  • :
problem w msi b450 a pro
« dnia: 23 Październik 2020, 16:52:48 »

Witam, mam pewien problem, mianowicie mialem 8gb ramu w 2 kosciach z taktowaniem 3000mhz od Patriota i postanowilem kupic kolejne 2x4 dokladnie takie samo jak wczeniejsze, i gdy uruchomilem komputer po podpieciu ramu to wiatraki zaczely sie krecic, generalnie wszystko bylo normalnie, poza tym ze na ekranie nic sie nie wyswietlalo. Wszystkie sloty sa sprawne, wiec nie bardzo wiem w czym problem.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: problem w msi b450 a pro
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2020, 18:42:30 »

Witam

Tradycyjne zachowanie przy mieszaniu RAM, żadna nowość. Jeśli potrzebujesz 16GB to kup fabrycznie dobrany zestaw zamiast mieszać 2 "identyczne" zestawy.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2020, 12:46:44 »

Hej,
Dokładnie takie same są... no, dokładnie takie same - co do wielkości też. :-) Masz różne zestawy i prawdopodobnie stąd wynika problem, tak jak pisał @Nichrome.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

ks_3d

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2020, 23:51:25 »

Problem stary jak komputery. Bardzo czesto dwie pary ramow na plycie beda sie gryzly. Nawet jak kupisz tego samego producenta... Sprobuj poprzekladac je jeszcze miejscami, byc moze cos to da...

lvkaszoo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2020, 10:47:48 »

ehh skoro takie same dwie pary beda sie gryzc to po co 4 sloty dają

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2020, 11:23:48 »

One nie są takie same. Wizualnie i model, owszem są identyczne. Ale podzespołami się różnią. Jeden zestaw był wyprodukowany X miesięcy później, i najwyraźniej jakieś podzespoły zostały zmienione. Najprawdopodobniej różnią się b-die = producent chipów pamięci samej w sobie: samsung, hynix, micron, toshiba.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2020, 13:24:02 »

Hej,
Lista wspieranych zestawów - https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO#support-mem-19 (zależnie od zastosowanego procesora oczywiście). I fakt, najlepiej kupować od razu pełen zestaw, np. 4 identyczne kości, wtedy ogranicza to możliwość wystąpienia problemów.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

lvkaszoo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopad 2020, 07:29:27 »

Rozumiem, dodam od siebie, że gdy zmienilem taktowanie ramu w  biosie to komputer działał, pokazywało 16gb ramu, dostepne 8, sprobowalem z tysiac sposobow zeby to zmienic i nic, w kazdym razie ram juz poszedl na zwrot i po sprzedazy starego ramu chyba sie zaopatrze w 2x8gb.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Listopad 2020, 12:47:59 »

Hej,
Dzięki za informację. :-)

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland