Autor Wątek: Nie działające wejście Jack i USB-C przy próbie korzystania ze słuchawek  (Przeczytany 156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gorathek

• Szeregowiec
  • *
  • :

Cześć,

Zaobserwowałem dość dziwną rzecz w moim MSI Trident 3.
Mianowicie nie działa podłączenie słuchawek ze zintegrowanym mikrofonem poprzez wejście Jack.
Jak próbuje podłączyć je poprzez wejście dla słuchawek to mam widoczne tylko słuchawki w ustawieniach dźwięku.
Jak podłącze je pod wejście dla mikrofonu to z kolei pokazuje to co na załączonym obrazku.

W każdym bądź razie nie ma wykrytych słuchawek  pomimo tego, że te same słuchawki podłączone pod Windows 8 działają bezproblemowo.

Posiadają tylko jedno złącze JACK i niestety nie działają.

Próbowałem podłączyć to poprzez przejściówkę z JACK na USB-C niestety nie działają i nie jestem nawet pewien czy same wejście USB-C działa.

Co dziwne to słuchawki podłączane poprzez zwykłe USB działają bardzo dobrze.

Ma ktoś pomysł co się z tym dzieje i jak to naprawić?

Windows 10 wersja 20H2.

keiytom

• Generał
  • :
Odp: Nie działające wejście Jack i USB-C przy próbie korzystania ze słuchawek
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2020, 07:46:40 »

Z tego co rozumiem to chcesz podłączyć "zestaw słuchawkowy" z Jack 2 way pod gniazda które są pojedyncze?
Po takim podłączeniu pod wyjście głośnikowe będą działały same słuchawki a po podłączeniu pod wyjście mikrofonowe nie powinny w ogóle działać, żeby takie coś zadziałało potrzebna jest przejściówka 1 na 2 np. taka jak ta https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-do-sluchawek-jack-1x3-5-mm-2x-3-5-mm-9149842177

Odnośnie przesyłania sygnału audio przez USB-C to podczas podłączania analogowych słuchawek najczęściej konieczne jest użycie adaptera który posiada wbudowany DAC np. taki jak ten https://allegro.pl/oferta/baseus-adapter-audio-przejsciowka-usb-c-mini-jack-8563233792 choć z tym różnie bywa z powodu różnych "standardów" oferowanych przez telefony i komputery dlatego czasem zdarza się, że jeden adapter będzie działał z jednym komputerem, telefonem a z drugim już nie koniecznie

« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2020, 07:50:27 wysłana przez keiytom »

gorathek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2020, 07:32:54 »

Dzień dobry!

Podłączyłem poprzez polecaną przejściówkę (1 JACK na 2 JACK) słuchawki JBL Tune 500 ze zintegrowanym mikrofonem i niestety dalej nie działają.
Są do prawda wykryte przez menadżera urządzeń ale nie działa dalej mikrofon.

Co ciekawe wykryte są te podłączone z tyłu komputera.
Z przodu są nie wykrywane w ogóle.

Czy to może być kwestia ewentualnego upgrade-u jakichś sterowników?
Live Update MSI pokazał mi, że jest kilka nowszych sterowników do potencjalnego wgrania dla płyty głównej i chipset-u.

Co ciekawe to na złączu USB nie zawsze wykrywał też mikrofon w innych słuchawkach a np słuchawki Sennheiser działają na zwykłym USB bez problemów.

Pozdrawiam

Marcin

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień 2020, 14:57:40 »

Mikrofon może "nie działać" też z powodu, że jest np. wyciszony w systemie, nie jest urządzeniem domyślnym, aplikacja w której chcesz go używać nie ma przydzielonego dostępu do niego.

Jak klikniesz prawym na głośnik, wybierzesz dźwięki a następnie nagrywanie to podczas mówienia wskaźnik siły głosu się porusza? We właściwościach mikrofonu w poziomach nie masz go wyciszonego lub bardzo zmniejszonej głośności? 

W ustawieniach Windowsa w Prywatność/ mikrofon masz włączony dostęp do niego? i czy aplikacja której chcesz z nim używać ma tam również tam udzielony dostęp?

gorathek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień 2020, 08:08:35 »

Hej!

Dziękuje za porady i mikrofon zaczął działać ale z kolei po aktualizacji poprzez MIS Live Update sterowników Realteka pojawia się komunikat, że sterowniki Nahimic2+ mają jakichś problem.
Co dziwnego to jak sprawdziłem je w systemie to są w wersji z 2.5.16 z końca listopada 2020.

Co prawda nie powoduj to jakichś mega problemów ale lekko denerwujące to jest.

Pozdrawiam

Marcin

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2020, 17:54:14 »

Błąd ten prawdopodobnie pokazuje się z powodu tego, że u ciebie powinien być chyba Nahimic 3. Zawsze najlepiej oprogramowanie i sterowniki ściągać ze strony wsparcia swojego sprzętu.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2020, 17:55:59 wysłana przez keiytom »