Autor Wątek: Profil XMP napłycie Z370 SLI PLUS?  (Przeczytany 689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klepa

• Szeregowiec
  • *
  • :
Profil XMP napłycie Z370 SLI PLUS?
« dnia: 04 Październik 2020, 18:09:40 »

Witam mam pytanie, dlaczego na mojej płycie głównej Z370 SLI PLUS, po włączeniu Profilu XMP taktowanie pamięci wzrasta tylko do poziomu 2933 MHz? A podłączoną do płyty pamięć RAM mam o taktowaniu 3000MHz. Konkretnie jest to model:
GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X. A mój procesor to i7-8700 3.20GHz. Za wyjaśnienie tej kwestii z góry dziękuję.

keiytom

• Generał
  • :
Odp: Profil XMP napłycie Z370 SLI PLUS?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2020, 14:43:28 »

Może dlatego, że z tego co patrzę to pamięci tych nie ma na liście kompatybilności więc możliwe, że XMP ustawia częstotliwości DDR4 zgodnie ze standardem JEDEC w którym nie ma częstotliwości 3000 MHz. Być może ręczne ustawienie pamięci pozwoli jej na pracę z większą prędkością.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Profil XMP napłycie Z370 SLI PLUS?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2020, 07:09:08 »

Hej,
Spróbuj też zaktualizować BIOS do najnowszej wersji. Ale jeśli pamięci nie ma na liście wsparcia dla tej płyty, nie ma niestety gwarancji, iż uda się uzyskać pełną prędkość oferowaną przez producenta kości.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland