Autor Wątek: gt73e 7re usb-c displayport problem  (Przeczytany 541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

albertusrp

• Szeregowiec
  • *
  • :
gt73e 7re usb-c displayport problem
« dnia: 03 Październik 2020, 12:30:58 »

Z tyłu w laptopie mam USB-c z oznaczeniem thunderbolt, chciałem podłączyć za jego pomocą monitor. niestety po podłączeniu nie jest przekazywany sygnał do monitora. Po drodze jest jeszcze konwerter usb-c do display port ale wiem że konwerter działa bo za jego pomocą mogę wyświetlić na monitorze obraz z telefonu tabletu czy mac-a. System wydaje się rozpoznawać iż jest podłączony monitor. W ustawieniach windows mam obraz dwóch monitorów, po kliknięciu w rozszerz system spowalnia mysz przestaje reagować by po chwili zapytać czy zachować zmiany (nic się oczywiście nie zmiania). Tak samo w ustawieniach wyświetlania n-vidia monitor jest widoczny ale nie można zaznaczyć check-box-u ten sam efekt spowolnienia zawieszania i niereagowania. Próbowałem już różnych wariantów podłączania restowania itp. niestety jak do tej pory nic nie poskutkowało.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: gt73e 7re usb-c displayport problem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2020, 08:04:44 »

Hej,
A instalowałeś sterowniki do thunderbolta - https://www.msi.com/Laptop/support/GT73VR-7RE-TITAN#down-driver&Win10%2064 , sterowniki do kart graficznych?
BIOS masz w najnowszej wersji?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

albertusrp

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2020, 17:56:59 »

Monitor pojechał do serwisu z innego powodu, wrócił nowy, niestety problem z nie łączeniem przez usb-c pozostał. BIOS mam aktualny, tak samo sterowniki do ThunderBolt (nowsze niż na stronie, próbowałem downgradu ale starsze sterowniki też problemu nie rozwiązały), monitor po podłączeniu przez usb-c wybudza się (nie wyświetla obrazu jedynie czarny ekran) i po chwili podaje informację brak sygnału. Monitor jest widoczny w systemie ale jakby "nieaktywny". Myślałem że może moje usb nie obsługuje przesyłu obrazu ale wg specyfikacji powinno obsługiwać

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2020, 10:57:53 »

A w ustawieniach Windowsa jakie masz ustawione odświeżanie i rozdzielczość na drugim monitorze? Jeśli w laptopie masz matrycę 4K to być może z taką rozdzielczością puszcza sygnał na monitor tak samo może puszczać odświeżanie np. 120Hz a podłączany monitor to FHD 60Hz i dlatego się się wyłącza ponieważ dostaje sygnał którego nie może obsłużyć.

albertusrp

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2020, 15:45:09 »

Nie mogę zmienić ustawień 2 monitora przy podłączeniu przez usb-c, podstawowy w laptopie ma 120Hz FHD a podłączony obsługuje 144hz UWQHD, więc to nie to.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2020, 19:15:42 »

a masz możliwość spróbować z innym adapterem? Ewentualnie możesz jeszcze zmienić odświeżanie w laptopie na 60Hz i wtedy spróbować

albertusrp

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Październik 2020, 13:59:35 »

Nie mam do dyspozycji innego adaptera, pożyczyłem kabel DP - miniDP i w takim układzie monitor działa poprawnie i wszystko się dobrze wyświetla. W laptopie jest ustawione 120Hz na sztywno i nie ma w opcjach ekranu możliwości zmiany wartości odświeżania (w panelu nVidia też jest tylko opcja 120Hz)

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik 2020, 14:30:15 »

A prawym na pulpicie/ ustawienia ekranu/ zaawansowane ustawienia wyświetlania/ wyświetl właściwości karty dla... później lista wszystkich trybów, kliknąć dwa razy na rozdzielczość z innym odświeżaniem i zastosuj, też się nie chce zmienić czy wszędzie tylko 120Hz?

enkipata

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad 2020, 07:48:45 »

Hej.
Wiem, że wydaje się to głupawe ale może Windows ma jakieś problemy? Może w ostateczności spróbuj przeinstalować Windowsa, bo nie licząc wady sprzętu to już naprawdę ostateczna opcja którą widzę,by miała powodować problemy a często głównym prowodyrem takich problemów w moich przypadkach laptopów różnych marek był sam Windows.
Chyba, że masz gdzieś market elektroniczny. Pójdź zapytać obsługi czy mógłbyś podpiąć pod jakiś monitor z USB-C swojego laptopa tylko do sprawdzenia czy to samo się dzieje bez adaptera.
 Nic innego mi nie przychodzi do głowy w tym temacie.