Autor Wątek: MSI RTX 3080 VENTUS 3X OC 10GB kondensatory  (Przeczytany 809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gregorec

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI RTX 3080 VENTUS 3X OC 10GB kondensatory
« dnia: 28 Wrzesień 2020, 20:04:22 »

Witam. Czekam na zamówioną kartę graficzną MSI RTX 3080 VENTUS OC i na wielu technologicznych stronach pojawiły się artykuły odnośnie problemów z kartami RTX 3080 dotyczącymi wyrzucania z gier do pulpitu.
Fora technologiczne twierdzą, że jest to spowodowane zastosowaniem tańszych kondensatorów typu SP-Caps zamiast typu MLCCs. Zgłaszane jest również, że karty posiadające więcej kondensatorów MLCCs rzadziej mają problem z wyrzucaniem z gier.
Czy karty wysyłane do klientów, którzy zamówili je w dniu premiery i czekają na dostawę będą posiadały tylko kondensatory typu SP-Caps czy może będą to już wersje z dodanymi kondensatorami typu MLCCs? Pojawiły się artykuły o aktualizacji zdjęć kart graficznych na wersje z MLCCs lecz na żadnej z polskich stron nie zostały one zaktualizowane i widać na nich model VENTUS OC ze wszystkimi kondensatorami typu SP-Caps. W recenzjach modelu VENTUS OC na youtube widać, że karta posiada jeden kondensator typu MLCCs co się różni od widocznych zdjęć. Trzeba też zaznaczyć, że pomimo posiadania jednego kondensatora MLCCs recenzenci nadal zgłaszają problem z wyrzucaniem z gier i na chwilę obecną sugerują obniżenie zegarów karty oraz obniżenie napięcia. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2020, 20:10:29 wysłana przez gregorec »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI RTX 3080 VENTUS 3X OC 10GB kondensatory
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2020, 06:23:21 »

Hej,
Z tego typu pytaniami - prosimy na info.pl@msi.com, będzie dopytywać kwatery głównej co do tak dokładnych specyfikacji.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Vr3d3s

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2020, 11:44:22 »

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego wątku dlatego zapytam tutaj.

Od 9 października posiada kartę MSI RTX 3080 VENTUS 3X OC 10GB i już podczas pierwszego uruchomienia pojawiło się 5 krótkich sygnałów wydanych przez płytę główną i w tym momencie podświetla/miga dioda VGA na płycie, po tym jest standardowo sygnał pojedynczy i maszyna rusza. Wszystko działa, podczas gier nic się nie dzieje, nie wywala do pulpitu, kompa nie restartuje - jest cacy, tylko te dźwięki podczas startu są niepokojące, bo widać coś jest nie tak. Nawet zasilacz mocniejszy kupiłem i to nie pomogło :( Proszę o pomoc.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2020, 15:35:13 »

Sygnały dźwiękowe zależą od płyty głównej a w zasadzie od tego jaki ma bios. W biosach AMI 5 krótkich sygnałów przeważnie oznacza problemy z procesorem 

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2020, 14:54:43 »

Hej,
Karta graficzna nie powinna wydawać sygnałów dźwiękowych, robi to (niekiedy) płyta. Podejrzewam problem z zasilaniem, "potwór" RTX 3080 naprawdę wymaga potężnego zasilacza.
Bardzo proszę o zakładanie nowych wątków z nowymi problemami.
Temat zamykam.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland