Autor Wątek: MSI P65 problem z drugim dyskiem  (Przeczytany 1196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jedruso

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI P65 problem z drugim dyskiem
« dnia: 25 Wrzesień 2020, 17:12:21 »

Witam

mam laptopa MSI P65 8RF Creator z 2018 roku, wczoraj zamontowalem drugi dysk SSD (Samsung Evo 970), bios wszystko ladnie widzi, ustawione AHCI, windows ladnie wykryl dysk, sformatowalem go jako dodatkowy dysk i wszystko ladnie smigalo do czasu az zaczalem kopiowac pliki i kilkukrotnie powtorzyl mi sie blue screen
"Driver IRQL NOT LESS OR EQUAL" zrodlo problemu: Wdf01000.sys. Zainstalowalem Samsung Magician i wszystko widzi dobrze (zrobilem check disk z windows i Samsung Magician i wszystko ok). Jakies pomysly? Czy moze to byc sam dysk czy plyta glowna?

Pozdrawiam,
Jedrzej

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI P65 problem z drugim dyskiem
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2020, 06:25:55 »

Hej,
Dysk może być niekompatybilny (możesz napisać na info.pl@msi.com po listę kompatybilności). Chociaż zazwyczaj Samsungi sprawdzają się bardzo dobrze, sądząc z doświadczenia. Próbowałeś aktualizacji BIOSu w swoim sprzęcie? Reinstalowałeś OS po dodaniu dysku?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

jedruso

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik 2020, 15:15:14 »

Dzien dobry,

wylaczylem dysk w windowsie i wlaczylem go ponownie i zaczal smigac, w BIOSie jeszcze raz wlaczylem opcje AHCI, dodatkowo sprawdzilem go aplikacja Samsung Magician i juz dziala.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2020, 14:51:55 »

Hej,
Cieszę się, że rozwiązałeś problem.
Temat zamykam,
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland