Autor Wątek: B450 Gaming Plus Max downgrade BIOSu i mały problem  (Przeczytany 804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ralfi83

• Szeregowiec
  • *
  • :
B450 Gaming Plus Max downgrade BIOSu i mały problem
« dnia: 20 Wrzesień 2020, 10:23:50 »

Witam.

Posiadam płytę taką jak w temacie z procesorem R3600. Chciałem się dowiedzieć czy da rade zrobić na niej bezproblemowo downgrade BIOS z 7B86vH7 do 7B86vH6 ?

Mam jeszcze drugie pytanko co może być przyczyna automatycznego rozruchu komputera po włączeniu listwy zasilającej. Nie musze dotykać guzika power na obudowie dodam że guzik sprawny nie zwarty. Zastanawiam się czy tak nie robi się właśnie po aktualizacji BIOSu. Próbowałem już reset za pomocą wyciągnięcia baterii i nic.

Nie jestem zbytnio obeznany w kompach więc proszę o wyrozumiałość dla laika.

Pozdrawiam Rafał

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: B450 Gaming Plus Max downgrade BIOSu i mały problem
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2020, 11:42:38 »

Hej,
Downgrade nie jest zalecany, ale zazwyczaj możliwy.
W BIOSie pewnie masz ustawione automatyczne włączanie. Spróbuj załadować ustawienia "default" w BIOSie o sprawdzić co masz w ustawione w ustawieniach zaawansowanych (advanced) w Restore on AC/Power Loss.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Ralfi83

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2020, 10:14:23 »

Czy nie zrobie z mojej płyty cegły przez ten downgrade bo troche szkoda by było.

Czyli wystarczy że wgram na pena wcześniejszą wersje i M-flash?

Jeśli jest do tego inna procedura z tą płytą to bardzo prosił bym o jej przedstawienie.

Pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2020, 13:31:35 »

Hej,
Jak pisałem, downgrade nie jest zalecany.
Tak, downgrade przeprowadza się tak samo jak upgrade.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland