Autor Wątek: Pęknięty plastik msi gl63  (Przeczytany 240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bkotfasinski

• Szeregowiec
  • *
  • :
Pęknięty plastik msi gl63
« dnia: 19 Wrzesień 2020, 23:13:15 »

Witam,
Podczas zamykania laptopa MSI gl63sd pęknął mi plastik górnej części obudowy przy zawiasie, nad klawiaturą po lewej stronie. Laptop ma trochę ponad rok i jest jeszcze na gwarancji. Został zakupiony w sklepie x-kom. Co zrobić, pisać o gwarancję do sklepu czy od razu reklamować do serwisu MSI? Czy takie uszkodzenie jest objęte gwarancją? Ile trwa naprawa w serwisie?
Pozdrawiam

mz.zaluski

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Pęknięty plastik msi gl63
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2020, 07:00:08 »

Z tego co pamiętam co częste w tej serii. Ciekawe czy uznają za wadę fabryczną i uznają gwarancję.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Pęknięty plastik msi gl63
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2020, 10:59:03 »

Hej,
Jeśli chodzi o reklamację sprzętu MSI - procedura jest opisana na filmie dostępnym pod tym linkiem.
Jeśli chodzi o uszkodzenia - gwarancji nie podlegają uszkodzenia z winy użytkownika tzw. "user damage". Co i jak dokładnie będzie w tym przypadku - trzeba czekać na ocenę serwisantów, ciężko oceniać sytuację po opisie.
Jeśli chodzi o samo zgłoszenie - my zwykle zalecamy zgłoszenie gwarancji door2door, tak jak na opisanym filmie. Zazwyczaj jest to szybciej i masz bezpośredni kontakt z serwisem na temat swojego zgłoszenia.
Jeśli chodzi o czas naprawy - to, w przypadku standardowych działań, gdzie nie trzeba zamawiać części z magazynów zewnętrznych - sama naprawa trwa krócej niż logistyka, czyli wysyłanie sprzętu do serwisu i z serwisu do Ciebie. Jak będzie w tym konkretnym przypadku to również ciężko zgadnąć, ale nie sądzę by miało to trwać jakoś specjalnie długo.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland