Autor Wątek: MSI Optix MAG274R nie działa OSD  (Przeczytany 265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lsudujko

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Optix MAG274R nie działa OSD
« dnia: 15 Wrzesień 2020, 08:37:07 »

Witam jak w temacie, kupiłem niedawno ten monitor, podłaczyłem go przez DP do geforce2060S,
oraz tym kablem usb który był w pudełku (usb b - usb a) wybralem sterowniki z ze strony, windows10,64bit i zainstalowałem, pojawila sie ikona aplikacji OSD, po jej uruchomieniu, pojawia sie OSD ale "wyszarzone", można tylko je przeciągać po ekranie, mozna tylko zamknąc z paska?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Optix MAG274R nie działa OSD
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2020, 07:21:52 »

Hej,
Stąd instalowałeś - https://pl.msi.com/Monitor/support/Optix-MAG274R#down-utility ? Próbowałeś podłączyć kabel do innych portów? HUB USB działa prawidłowo, po podłączeniu jakiegoś urządzenia? System zaktualizowałeś poprzez Windows Update?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

lsudujko

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2020, 19:15:27 »

podczas instalacji tych sterownikow wyskakuje

feature transfer error

error -1603 fatal error during instalation
consult windows installer help (msi.chm) or MSDN for more information..

lsudujko

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Wrzesień 2020, 10:20:59 »

dobra z tego co czytam to jest jakis problem z windowsem / uprawnieniami (instalwalem jako administrator i tez nic) /tryb zgodnosci?
moze widnows niema jakiejs aktualizacji, hmm, komp ma dwa tygodnie i wszystko jest swiezo zainstalowane

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2020, 11:21:00 »

Hej,
A monitor działa w porządku? OSD "wewnętrzne" działa? Masz możliwość sprawdzenia z innym komputerem, najlepiej z Windowsem w wersji nieco starszej niż 2004 (1903,1909)?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

lsudujko

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Wrzesień 2020, 07:59:11 »

Tak, monitor działa super, OSD w monitorze działa, przeklikałem juz tam wszystkie możliwe funkcje, 144hz, hdr, eyeprotect, freesync itd
ledy z tylu swieca.. przeszkadza mi w tym wewnetrznym OSD to ze jest bardzo powolny (ruszanie ta gałeczką z tyłu i zatwierdzanie)

moge podłaczyć z laptopem i tam sprobuje zainstalowac osd (tam chyba jest jakis starszy win10)

czy podczas instalacji tych sterowników ze strony jesli wyskoczy ten blad wystarczy usunąc folder z plikami? nie widzialem opcji uninstall

może gdzies na stronie są starsze wersje sterowników?

edit: jakby cos to płyte główną mam tez od MSI - B450 GAMING PLUS MAX, procek ryzen 3600x
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2020, 08:07:13 wysłana przez lsudujko »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień 2020, 09:17:33 »

Hej,
Ja tu podejrzewam jakąś niekompatybilność z systemem operacyjnym. Zrób proszę ten test na innym sprzęcie i wtedy się okaże.
Nie ma deinstalatora do tych sterowników, z tego co ja pamiętam. Ale jak Ci się wywaliło w trakcie instalacji - to znaczy, że się nic nie zainstalowało, więc nie ma czego usuwać.

pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2020, 09:20:07 wysłana przez MSI FAE »

MSI FAE Poland