Autor Wątek: Komputer MSI Trident 3 7RB-408EU prośba o opinię i poradę  (Przeczytany 228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gorathek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Komputer MSI Trident 3 7RB-408EU prośba o opinię i poradę
« dnia: 03 Wrzesień 2020, 11:20:46 »

Dzień dobry!

Przymierzam się do ewentualnego zakupienia tego sprzętu: Komputer MSI Trident 3 7RB-408EU i5-7400 8GB HDD1000GB GTX1050Ti_4GB Win10Home ze sklepu Remedial.pl

Pełna specyfikacja sprzętu jest tutaj:
Producent:     MSI
Seria:     Trident 3 7RB
Kod producenta:     7RB-408EU
Procesor:     Intel® Core™ i5-7400 (6MB Cache; 3,00 - 3,50GHz)
Ilość rdzeni procesora:     4 rdzenie, 4 wątki
Pamięć RAM:     8GB DIMM DDR4 2400MHz
Dysk twardy:     HDD 1000GB + wolne miejsce na dysk SSD M.2
Napęd optyczny:     Brak
Karta graficzna:     NVIDIA® GeForce GTX 1050Ti 4GB / Intel® HD Graphics 630
Multimedia:     Zintegrowana karta dźwiękowa;
Komunikacja:     WiFi 802.11b/g/n/ac;
Bluetooth 4.2;
LAN 10/100/1000 Mbps;
Złącza we/wy:     

Przód
1x USB Typ-C
1x VR-Link
2x USB 3.1
1x wejście mikrofonowe
1x wyjście słuchawkowe

Tył
2x HDMI
1x VR-Link
1x DisplayPort
1x DVI
1x RJ-45 [LAN]
1x USB 3.1
4x USB 2.0
1x wejście liniowe audio
1x wyjście liniowe audio
1x wejście mikrofonowe
Kolor:     Czarny
Wysokość:     7.1cm
Szerokość:    34.6cm
Głębokość:    23.2cm
Waga:     3.17kg
System operacyjny:     Windows 10 Home
Dodatkowe informacje:     Komputer nowy. Komplet, opakowanie fabryczne producenta. Prezentowany sprzęt objęty jest 24 miesięcznym, bezpośrednim wsparciem technicznym producenta, co zapewnia realizację wszelkich napraw w trybie door-to-door bez wchodzenia z domu i żadnych dodatkowych kosztów.
Gwarancja:     24 miesiące (gwarancja producenta).

Pytanie brzmi czy ta konfiguracja ma sens czy warto pójść w coś więcej?
Potrzebuję dla siebie sprzętu do pracy ale z drugiej strony potrzebuję czegoś dla dziecka do grania a mam starego ale ciągle dobrze działającego lapka MSI to mam pewny sentyment do tej marki.
Za wszelkie informację będę wdzięczny a jak pomyliłem fora to przepraszam.

Pozdrawiam

Marcin

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Komputer MSI Trident 3 7RB-408EU prośba o opinię i poradę
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2020, 12:53:48 »

Hej,
To nie jest już najnowszy sprzęt, mamy w tym momencie czas przedpremierowy kart RTX 3xxx, a tu jest seria 1xxx (czyli 2 generacje do tyłu) i to nie najmocniejszy model, raczej coś lekko wyżej niż tzw. "entry level". Procesor też nie jest najnowszy - 7 generacja, gdzie Intel już myśli o 11. RAMu 8GB - to też czasami może sprawiać problemy. Ale z drugiej strony wszystko zależy do czego chcesz użyć tego komputera. Jeśli to jakieś niewymagające gry czy praca w arkuszu kalkulacyjnym czy z przeglądarką - to czemu nie, sprzęt powinien funkcjonować poprawnie. Jeśli zdecydujesz się na ten sprzęt - rozważ koniecznie upgrade o dysk M.2 SSD i tam zainstaluj system - to zdecydowanie zrobi różnicę przy uruchamianiu aplikacji i ich sprawnym działaniu. Możesz też pomyśleć o rozszerzeniu RAMu - jak będzie go brakować.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Zeusek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Komputer MSI Trident 3 7RB-408EU prośba o opinię i poradę
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik 2020, 09:30:58 »

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to radzę kupić z dyskiem M.2, tylko nie bierz dysku Intela. Mam wersje VR7RC-026EU z dyskiem Intela, po aktualizacji Windows 10 to dysk potrafi znikać, to wina sterowników.
Komputer fajny i taka konfiguracja wystarczy na kilka lat. Pomyśl też o pamięci 16GB, najlepiej o 2x8GB i wtedy działają w dual a to zwiększa szybkość w grach o od kilku % do nawet 30%.