Autor Wątek: Prestige 15 bateria  (Przeczytany 717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
Prestige 15 bateria
« dnia: 01 Wrzesień 2020, 22:44:09 »

Witam mam nadzieję, że w dobrym miejscu zakładam temat.

Kupiłem Msi Prestige 15 w wersji z i7  naldowalem go do pełna i trochę jestem załamany bo po trzech godzinach bateria spadła z 100% do 10%... Jasność ekranu  była prawie na minimum, robiłem zwykłe konfiguracje oprogramowania nic wymagającego od poziomu 50% przeszedłem w tryb oszczędnościowy bo widziałem jak bateria spada w oczach.

Czy to jest normalne czy trafiłem na jakiś uszkodzony model? Przed zakupem sprawdzałem specyfikację i na stronie msi jest podane że czas pracy na baterii do 16 h oczywiście jest dopisek, że mocniejsze konfiguracje mogą wytrzymywać mniej no ale przeskok z 16h do 3 h przy instalowaniu programów i zwykłym przeglądaniu internetu to trochę wygląda jak ponury żart...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Prestige 15 bateria
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień 2020, 07:43:21 »

Hej,
Instalacje i konfiguracje programów są dość obciążające dla sprzętu, pracuje dysk, procesor. Jeśli skończyłeś konfigurację sprzętu, weryfikuj po prostu normalną pracą. Jeśli bateria w sprzęcie jest wadliwa, po prostu reklamuj sprzęt.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień 2020, 07:54:04 »

Instalacja oprogramowania jest jednak ciut bardziej energochłonną operacją. Sprawdź jak sytuacja będzie się przedstawiała jak już Windows sobie zaktualizuje i zsynchronizuje wszystkie pliki.

Odnośnie czasów działania na baterii to według testów dla MSI Prestige 15 A10SC i7-10710U, GeForce GTX 1650 Max-Q, 82 Wh

w idle lub przeglądania czegoś w notatniku: 1147 min
z włączonym Wi-Fi: 456 min
pod obciążeniem: 125 min

różnica pomiędzy max a min podświetlaniem matrycy da może jakieś 10 - 15 min dodatkowego czasu

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień 2020, 12:52:59 »

Serwis sprawdza co może być przyczyną narazie robię kalibracje baterii. Dzisiaj znowu to samo.. Naładowałem laptop do pełna wszystko wyłączone a po 20 minutach bateria spadła do 90 % po godzinie 60% ( komputer stał włączony i nie dotykany) czyli znowu szacunkowo wychodzi 3h na pełnej baterii... Zobaczę jak będzie po kalibracji ale to trochę dziwne żeby w nowym laptopie takie cuda...

Do tego jest jeszcze jeden problem ze aplikacja msi z nazwą soubd w środku sama włącza mikrofon narazie wyłączyłem go całkowicie ale....

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2020, 13:43:36 »

A gdy "komputer stał włączony i nie dotykany" to wtedy właśnie Windows sobie ściąga wszystkie aktualizacje, indeksuje pliki, optymalizuje aplikacje, przeprowadza skanowanie, itd. Jeśli masz "świeży" system zwłaszcza w jakiejś niższej wersji niż 2004 to wszystkie te czynności mogą potrwać nawet kilka dni, żeby to przyśpieszyć możesz wymusić sobie aktualizacje.

Żeby sprawdzić stan baterii i wyeliminować wpływ systemu operacyjnego na jej spadanie, naładuj laptopa do 100% i sprawdź o ile ci spadnie bateria gdy będziesz w Bios przez tę godzinę czy dwie, mniej więcej taki spadek później powinien być gdy system będzie już zaktualizowany i zoptymalizowany i działał w idle w czasie gdy w Windows są ustawione godziny aktywnego użytkowania.

A o aplikacji MSI o nazwie soubd nie słyszałem, pewnie jej pełna nazwa coś więcej by powiedziała

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień 2020, 17:36:05 »

Wszystkie aktualizacje zrobiłem ręcznie to jest pierwsze co zawsze  robię...

Samo włączający się mikrofon i obciążenie systemu w menadżer zadań na poziomie 15/20% przy braku jakiejkolwiek aktywności....

Robię reinstalacje systemu bo mi ręce opadają sprzęt za prawie 6000 zł a więcej problemów niż z trzy letnim Lenovo, pięcio letnim macbook czy dwuletnim asusie, nigdy jeszcze nie miałem czegoś takiego żeby mikrofon sam się uruchamiał (msisound) i obciążenie procka było na tak wysokim poziomie przy braku aktywności

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2020, 21:31:38 »

No więc po reinstalacji systemu wszystko wskazuje na to ,że problem z baterią został rozwiązany co do Creator Center który sam uruchamia mikrofon ( po aktualizacji ) odinstalowałem msi sound i na ten moment jest ok mam nadzieję ,że już tak zostanie

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień 2020, 07:02:22 »

Hej,
Tak czy siak, zgłosiliśmy do HQ problem z aplikacją (mikrofon) i poprosiliśmy o wyjaśnienie problemu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Wrzesień 2020, 22:09:06 »

Hej,
Tak czy siak, zgłosiliśmy do HQ problem z aplikacją (mikrofon) i poprosiliśmy o wyjaśnienie problemu.

pozdrawiam,

Dzięki dzisiaj dostałem informację od Msi, że aktywność mikrofonu jest "normalna"

Treść odpowiedzi

Witam,

Kwatera główna informuje, iż obserwowane zachowanie (ikona mikrofonu) jest normalne. Oprogramowanie Sound Tune jest zaprojektowane by zmniejszać szumy w mikrofonach, głośnikach.

Oprogramowanie Creator Center instaluje dodatkowe oprogramowanie "intelli-go", które potrzebuje właśnie mikrofonu. Dodatkowe informacje znajdzie Pan na stronie:

https://www.msi.com/Landing/msi_sound_tune

Osobiście odinstalowałem Sound Tune i po w/w wiadomości przeinstalowałem creator center i albo Sound Tune się nie zainstalował albo problem ustąpił.

Osobiście nie pasuje mi odpowiedź od serwisu MSI bo rozumiem że ikona mikrofonu działa jak mikrofon jest używany a nie, że zawsze trochę nie swojo się czuje jak nie do końca wiadomo co tak naprawdę jest nagrywane

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Wrzesień 2020, 19:18:19 »

Kilka dni spokoju i znowu użycie procesora na stałym poziomie 15-20 % restart nic nie daje wyłączenie wszystkich programów w tle nic nie daje , bateria znowu leci lawinowo w dół , wszystkie aktualizacje zrobione , czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć ?

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień 2020, 07:36:06 »

Sprawdzić jaki proces/procesy/usługi obciążają system. W jakiej wersji masz w ogóle system? 2004 19041.450? Nawet jeśli WU pokazuje, że jest wszystko zaktualizowane to dość często ściąga sobie w tle aktualizacje które się w nim pokażą dopiero jak będą na dysku i to powoduje obciążenie systemu, kolejne rzeczy które mogą powodować takie objawy to np. indeksowanie dysku, optymalizowanie systemu, jakiś nieprawidłowy/nieaktualny sterownik, zawieszona usługa, wirus, działające w tle programy lub lunchery gier które za pomocą aplikacji lub usług ściągają sobie aktualizacje, optymalizują pliki lub przeprowadzają skanowanie systemu. Instalowałeś coś w ostatnim czasie? Ile aplikacji i usług masz w autostarcie i w harmonogramie zadań?

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrzesień 2020, 13:29:37 »

Windows 2004 19041.450 miałem do dzisiaj teraz mam 19041.488 problem był i jest.
':
Komputer jest nowy jutro będzie miał tydzień nie mam zainstalowanych żadnych " cudów na kompie "

Smartvpn
Steam
Battle net
Sterowniki do myszki Corsair
Micro sip

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Wrzesień 2020, 14:48:51 »

Jak się spojrzy to podczas tego dużego użycia procesora, również masz spore użycie dysku 16% na SSD a i Wi-Fi też "skacze" czyli możliwe, że coś ściąga się w tle, optymalizują się pliki, lub dysk indeksuje.

Jeśli nie masz wyłączonego to wyłącz sobie indeksowanie dysku, przy SSD nie jest ono konieczne, możesz też powyłączać wszystkiego rodzaju automatyczne synchronizacje kont, przesyłanie próbek, udostępnianie zawartości, wyświetlanie podpowiedzi, itd.

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrzesień 2020, 19:23:43 »

Komputer jest nowy, nie ma zainstalowanego żadnego "dziwnego oprogramowania" nie kupiłem komputera za 1000 zł tylko za prawie 6000 zł żeby go kastrować to raz a dwa w pracy mam 7 komputerów w domu trzy laptopy i na żadnym podobny problem nie występuje a są to sprzęty hmm lekko zacofane jak na te czasy.

Indeksowanie wyłączyłem nic się nie zmieniło.
Sprawdziłem kolejne dwa razy wszystkie możliwe apki pod kątem aktualizacji i wszystkie programy mają aktualne wersję
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2020, 20:14:22 wysłana przez marekzymirski »

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Wrzesień 2020, 08:22:08 »

Tylko tu nie jest problem sprzętowy tylko systemowy. Jak pisałem wcześniej Windows 10 ma to do siebie szczególnie w wersji Home, że jeśli jest świeżo zainstalowany to czasem może potrwać nawet kilka dni żeby się zoptymalizował. I nie wiem co ma cena do tego, ja mam laptopa za 14 tyś i wczoraj włączyłem aktualizację i po instalacji KB4570721 i i definicji Defendera przez jakieś 5 min. przeprowadzał optymalizację NET Framework i użycie procesora i dysku było na poziomie 25%.

W każdym razie jeśli uważasz, że coś jest nie tak z laptopem zawsze możesz zgłosić do serwisu lub w sklepie odstąpić od umowy.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Wrzesień 2020, 13:22:05 »

Hej,
Zdecydowanie to wygląda na problem systemowy. Porównujesz do innych komputerów, które mają zapewne innego Windowsa, inne aplikacje.
pozdrawiam,

MSI FAE Poland

marekzymirski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Wrzesień 2020, 20:29:25 »

Przesłałem zrzuty ekranu w kilku miejscach i tylko dział wsparcia technicznego MSI rozwiązał temat wskazując sterowniki od myszki.

Sam jestem ciekaw po którym screenie się zorientowali no dla mnie to nie jest widoczne.

Problem się rozwiązał po odinstalowaniu Icue Corsair co ciekawe na innych komputerach te same sterowniki nie generują takiego problemu dlatego nie brałem ich pod uwagę.

Temat do zamknięcia

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Wrzesień 2020, 07:38:33 »

Hej,
Cieszę się, że problem rozwiązałeś, z pomocą czy bez. :-)
Temat zamykam, zgodnie z prośbą.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland