Autor Wątek: Niekontrolowane wyłączanie się GL62 7RD  (Przeczytany 423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rykoperz

• Szeregowiec
  • *
  • :
Niekontrolowane wyłączanie się GL62 7RD
« dnia: 06 Sierpień 2020, 17:37:57 »

Witam :)
Od jakiś 2 tygodni mam problem z moim laptopem, który sam się wyłącza. Wygląda to tak jak by miał odcięty dopływ prądu i wyłącza się natychmiastowo. Mogę go włączyć zazwyczaj po 1h a raz zdarzyło się że udało mi się go uruchomić następnego dnia ok. południa. Zazwyczaj dochodzi do tego podczas grania albo przeglądania internetu w przeglądarce, a nawet raz zdarzyło się, że wyłączył się gdy nie był używany. Wczoraj była zmieniona pasta, bo podejrzewałem, że się przegrzewa ale nic to nie dało efekt ten sam. Podłączałem ładowarkę do listwy przepięciowej, bo stwierdziłem że mogą to wywoływać skoki napięcia, efekt ten sam. Jaka może być przyczyna sytuacji z laptopem i co powoduje te niekontrolowane wyłączenia ?   

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Niekontrolowane wyłączanie się GL62 7RD
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2020, 06:36:23 »

Hej,
Ciężko postawić zdalną diagnozę po takim opisie. :-)
Prawdopodobnie problem z zasilaniem - sekcją zasilania na płycie lub zasilaczem. Ale to tylko "zdalna" spekulacja.
Możesz rozważyć aktualizację BIOSu i FW w sprzęcie - ale jak komputer się wyłącza w działania w sposób niekontrolowany to możesz go uszkodzić bardziej.
Przeinstaluj system, jeśli masz możliwość i, jeśli to nic nie da - kontaktuj się z serwisem na temat ewentualnej naprawy - cs.msi.com. A jak sprzęt po gwarancji, bezpośrednio do serwisu na ewentualną diagnozę/naprawę pogwarancyjną. Kontakt na serwis:
Serwis/Gwarancje

TEL: (+48) 800 080 990 / (+48) 71 881 10 16
    E-mail: serwis@msi.com

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland