Autor Wątek: MSI Gungnir 110R i Mystic Light  (Przeczytany 1863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michalcioch

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Gungnir 110R i Mystic Light
« dnia: 31 Lipiec 2020, 17:13:13 »

Serwus :)

Poskładałem ostatnio komputer w obudowie Gungnir 110R i z płytą główną Z390 Gaming Pro Carbon AC oraz MSI GeForce 2070 Super Trio (reszta komponentów nie ma znaczenia). Nie mogę nigdzie znaleźć informacji, czy wentylatory wbudowane w obudowę i ich sterownik pozwalają na dodanie ich do MSI Mystic Light. Karta i płyta są wykrywane i fajnie współgrają, natomiast wentylatorów tam nie ma.

Czy one są ARGB? Do jakiego złącza na płycie je podłączyć? Są w JRainbow, działa tylko sterowanie przyciskiem na obudowie.

Z góry dzięki i pozdrawiam. :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Gungnir 110R i Mystic Light
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2020, 10:47:21 »

Hej,
Możesz napisać na info.pl@msi.com z pełną specką i wersją Windowsów - zweryfikujemy.
Podaj również wersję zastosowanego oprogramowania.
Sprawdziłem na stronie wsparcia dla tej obudowy nie ma dedykowanego oprogramowania Mystic Light - więc zapewne nie będzie 100% kompatybilności.
Montaż obudowy można obejrzeć w instrukcji - https://download.msi.com/archive/mnu_exe/pc/7G10-manual.pdf.

pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

bardzidek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2020, 18:14:51 »

Na obudowie trzeba przycisnąć i przytrzymać przez około 3 sekundy przycisk LED. Wentylatory z tego co pamiętam mrugną na biało i potem przejdą w tryb Mystic Light i będą synchronizować się z płytą.

Niestety nie ma tego w instrukcji. Nie wiem też jeszcze czy muszę za każdym razem ręcznie włączać tryb Mystic Light, na razie na to wygląda, ale możliwe, że jest na to jakieś obejście.
Płyta Główna: MSI B550 Tomahawk
Procesor: AMD Ryzen 5 3600
Karta Graficzna: MSI Radeon RX 5600 XT GAMING X 6GB
RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 2400MHz, CL14
Zasilacz: Thermaltake Smart SE 630W
System Operacyjny: Windows 10

jbx199

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2020, 11:29:02 »

strasznie słabo jest napisana ta instrukcja i jako osoba która nie miała styczności wcześniej z rgb musiałem trochę pokombinować. Jak podłączyć ten sterownik do płyty głównej? moja płyta to msi pro m2 v2

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień 2020, 10:27:56 »

Hej,
Otwórz nowy wątek z nowym problemem.
Zawsze możesz opisać sytuację na info.pl@msi.com i spróbujemy wyjaśnić nieścisłości.
Podaj dokładną konfigurację komputera, zwłaszcza płyty, do której chcesz podłączyć sprzęt.

Temat zamykam,

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland