Autor Wątek: Problem z portami USB w płycie MSI B450-A PRO  (Przeczytany 1335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KenaJ

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z portami USB w płycie MSI B450-A PRO
« dnia: 27 Lipiec 2020, 15:24:22 »

Witam,
przychodzę do was może z nietypowym problemem, od początku gdy złożyłem komputer występuje u mnie problem z portami USB zarówno na płycie, jak i tymi na obudowie.
Działają zaledwie dwa porty umieszczone na płycie, do których podpięta jest mysz oraz klawiatura. Reszta portów po podłączeniu urządzenia wyświetla mi błąd o treści "Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)". Płyta już była zgłaszana na gwarancję, trafiła do serwisu MSI i wróciła ze statusem "Naprawiona". Jednak problem nadal występował, ignorowałem go dalej, jednak jest to już na tyle męczące, że przystępuje do kolejnej walki z tym problemem.
Dodam jeszcze, że po odpaleniu systemu te porty działają i normalnie urządzenia podpięte działają i są widoczne w systemie, jednak po jakimś czasie użytkowania max. godzina myślę, wyłączają się i działa dalej tylko klawiatura i myszka wpięta w zaznaczone porty w załączniku.
Działające porty podsyłam w załączniku, działają tylko te zaznaczono na czerwono.
Z góry przepraszam, jeżeli czegoś nie dopisałem, będę starał się odpowiadać na bieżąco

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Problem z portami USB w płycie MSI B450-A PRO
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2020, 10:51:40 »

Hej,
Sprawdź wersję BIOS - masz najnowszą?
Sprawdź system - jest w najnowszym buildzie, zaktualizowane sterowniki?
Sprawdź procesor - wszystko z nim w porządku (wygięte PINy, brud)  - jaki to procesor w ogóle?
Może problematyczna jest obudowa/zasilacz - robi się jakieś małe zwarcie?
Jeśli płyta była w serwisie MSI to została przetestowana na obecność zgłaszanych problemów i zapewne naprawiono, skoro dostałeś taką informację.

pozdawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

KenaJ

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2020, 12:32:20 »

Wersja BIOS'u 7B86vAD
System Windows 10 Build 19041, sterowniki sprawdzałem w menedżerze urządzeń poprzez wyszukiwanie aktualizacji sterowników, sterowniki karty graficznej i chipsetu aktualizuje na bieżąco
Procesor AMD Ryzen 5 2600, RAM dokładnie "Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15)"
Procesora nie wyjmowałem z socketu będę musiał kupić nową pastę, żeby nałożyć po zdjęciu chłodzenia i będę mógł sprawdzić. Chociaż jak składałem komputer po powrocie płyty z serwisu to nie widziałem, żadnego wygiętego pinu.
Co do zwarć obudowy i zasilacza, to raczej nie mam jak tego sprawdzić. Komputer gdy wyrzuca bluescreena to freezuje się obraz i z głośników leci zglitchowany dźwięk, pozostaje tak w tej postaci i albo pokaże się niebieski ekran z bluescreenem albo po prostu się resetuje i odpala normalnie jak gdyby nigdy nic, może to będzie jakaś podpowiedź. W Podglądzie zdarzeń widnieje wtedy Kernel-Power kod błędu 41

KenaJ

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2020, 13:49:58 »

EDIT. Wyjąłem procka z gniazda i wszystko jest w porządku z pinami i socketem, przedmuchałem jeszcze dla pewności i ostrożnie włożyłem

KenaJ

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2020, 14:00:03 »

A jeszcze z ciekawych problemów mojego komputera, gdy podłącze dysk do portów SATA 1 albo 2 dostaje bluescreena z błędem "Critical Process Died" dysk SSD Crucial MX500 250GB, wpinam go wtedy w SATA 3, a pod SATA 6 jest podpięty dysk HDD na dane

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpień 2020, 08:05:37 »

Hej,
Sprawdź sprzęt na minimalnej konfiguracji, z 1 kostką RAMu. Sprawdź czy wszystkie podzespoły, które posiadasz są na liście wsparcia - https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO#support-hdd . To co opisujesz wygląda na problem z zasilaniem - czy zasilacza czy samej płyty to ciężko powiedzieć. Zasilacz masz odpowiedniej mocy?

pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

KenaJ

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień 2020, 11:04:20 »

Sprawdziłem, każdy podzespół jest wspierany. Posiadam zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W więc moc na pewno wystarczająca, jednak nie mam żadnego na podmiankę, żeby sprawdzić czy to jego wina. Jeszcze będę sprawdzał kości w pojedynczej konfiguracji i postaram się je też posprawdzać Memtestem

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Sierpień 2020, 06:50:46 »

Hej,
Bez podmiany wszystkich podzespołów, łącznie z zasilaczem - nie będziemy mieć pewności, zostają spekulacje. Możesz zanieść sprzęt do jakiegoś lokalnego serwisu, żeby Ci podłączyli pod inny zasilacz i przetestowali. Możesz też ponownie zgłosić płytę na reklamację, ale niewykluczone, że wróci z opisem "nie znaleziono problemu".

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

KenaJ

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Sierpień 2020, 15:33:24 »

Ten pomysł z serwisem jest dobry, też o tym myślałem i chyba w końcu tak zrobię

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sierpień 2020, 10:57:59 »

Hej,
Daj znać czy się udało zidentyfikować "winnego". :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland