Autor Wątek: Modyfikacja Nightblade Z97 Z97-014BEU-B  (Przeczytany 907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lysy_pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
Modyfikacja Nightblade Z97 Z97-014BEU-B
« dnia: 22 Czerwiec 2020, 09:36:29 »

Chciałbym odświeżyć swoją konfigurację.
Czy do zamontowania MSI B450I GAMING PLUS AC lub  MSI MPG B550I GAMING EDGE WIFI z Ryzenem 7 2700X i nvidia 2070super będę potrzebował nowej obudowy, czy Nightblade będzie nadal mi służył?
pozdrawiam
Krzysiek

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Modyfikacja Nightblade Z97 Z97-014BEU-B
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2020, 07:20:40 »

Hej,
Nigthblade są wyposażone w specjalnie dopasowane płyty, zasilacze, odpowiedniej wielkości grafiki. Tego typu upgrade'y nie są testowane, ale można założyć, że obudowa nie będzie pasować. Zasilacz może też być lekko za słaby do niektórych wersji Nvidia 2070 Super. A nawet jak już wszystko do środka zmieścisz, wymagania termiczne nowych podzespołów mogą być za wysokie dla chłodzenia tego sprzętu. Nie będę wspominał, że będziesz musiał pozamieniać układ chłodzenia (intel->amd).
Właściwie jedyne co, jeśli taka zamiana by się udała, mógłbyś zostawić to obudowa i hdd. Nie jestem przekonany, że to będzie opłacalne, nawet jak jakimś cudem to do środka zmieścisz.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland