Autor Wątek: Problem z automatycznym dostosowaniem jasności MSI Optix G27CQ4  (Przeczytany 811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

royalrado

• Szeregowiec
  • *
  • :

Hej,

w tym tygodniu zakupiłem monitor MSI Optix G27CQ4 (podłączenie kablem HDMI do PC). Monitor w zależności od tła zmienia automatycznie swoją jasność, tj. w przypadku ciemniejszego tła - przyciemnia się, a w przypadku jasnego - rozjaśnia. Nadmieniam, iż w poprzednim monitorze takiej sytuacji nie było, a żadnych ustawień nie zmieniałem. Z dostępnych rozwiązań jakie udało mi się znaleźć w Internecie żadne nie pomogły, łącznie z wyłączeniem monitorowania czujników czy wyzerowaniem ProcAmpBrightness w HKEY_LOCAL_MACHINE. W ustawieniach nie ma opcji wyłączenia "Automatycznie dostosuj jasność ekranu" oraz suwaka pozwalącego na jej regulowanie, a w samych opcjach monitora pole "Jasność" jest zablokowane. Być może jakaś inna opcja monitora za to odpowiada. Bardzo proszę o informację jak można poradzić sobie z tym problemem ::)

mateusz89x

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Problem z automatycznym dostosowaniem jasności MSI Optix G27CQ4
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2020, 16:38:03 »

Monitor posiada funkcje hdr? Jezeli tak to wylacz i sprawdz czy dalej bedzie problem z jasnoscia