Autor Wątek: GV62 7RE Termopady  (Przeczytany 596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

traczyk664

• Szeregowiec
  • *
  • :
GV62 7RE Termopady
« dnia: 29 Czerwiec 2020, 10:05:59 »

Dobry dzień. Szykuje mi się wymiana pasty w moim GV62. Pytanie, jak z termopadami w tym lapku? Domyślam się, że są na VRAMie. Jakiej są grubości?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GV62 7RE Termopady
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2020, 08:10:44 »

Hej,
Niestety, nie udzielamy tego typu informacji, przykro mi.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2020, 08:31:17 »

Hej,
Niestety, nie udzielamy tego typu informacji, przykro mi.

pozdrawiam,

;D z jakiego powodu jeśli oczywiście można wielkiego admina zapytać...? Nie udzielacie czy po prostu nie wiecie ;D

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec 2020, 11:52:43 »

Hej,
Po prostu są to informacje wewnętrzne.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec 2020, 12:40:54 »

Hej,
Po prostu są to informacje wewnętrzne.

pozdrawiam,

Czyli zwykły użytkownik który chce wymienić termopady przykładowo po zakończeniu gwarancji nie może się dowiedzieć tego tutaj bo jest to ściśle tajne i sekretne dane... Ale bez problemu może sam je pomierzyć np suwmiarką... No ciekawe xD Znowu dowiedziałem się tu czegoś nowego

enkipata

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipiec 2020, 08:33:59 »

Niestety dokładnie się nie dowiesz. Jest to akurat problem z wszystkimi producentami. Gdy przeglądałem inne fora to najczęściej pojawiały się odpowiedzi użytkowników od 0,5mm do nawet 1,5mm. Niestety ale w tym przypadku twoja w tym głowa byś wziął suwmiarkę i zmierzył różnicę pomiędzy wysokością procesora graficznego a pamięciami VRAM w stosunku do przyłożonego chłodzenia na procesor.
 Tak jak pisałem. Dokładnej informacji nie otrzymasz od jakiegokolwiek producenta co jest najzwyczajniej w świecie złym podejściem do klienta. Zasada jest prosta. Produkt ma się sprzedać i należy obsłużyć klienta do czasu wygaśnięcia okresu gwarancyjnego, po tym nie mają firmy obowiązku interesowania się danym produktem.
Będąc szczerym to samo podejście dla wspierania zainteresowania u klientów, którzy wiedzą o komputerqch troszkę więcej było by naprawdę dużo lepszym podejściem dla wizerunku firmy zwłaszcza, że czasy się zmieniają a ludzie coraz chętniej są zainteresowani majsterkowaniem niż te 10-15 lat temu.

rifek4_

• Kapitan
  • :
  • GL62MVR 7RFX-1062NL
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec 2020, 17:09:28 »

Niestety dokładnie się nie dowiesz. Jest to akurat problem z wszystkimi producentami. Gdy przeglądałem inne fora to najczęściej pojawiały się odpowiedzi użytkowników od 0,5mm do nawet 1,5mm. Niestety ale w tym przypadku twoja w tym głowa byś wziął suwmiarkę i zmierzył różnicę pomiędzy wysokością procesora graficznego a pamięciami VRAM w stosunku do przyłożonego chłodzenia na procesor.
 Tak jak pisałem. Dokładnej informacji nie otrzymasz od jakiegokolwiek producenta co jest najzwyczajniej w świecie złym podejściem do klienta. Zasada jest prosta. Produkt ma się sprzedać i należy obsłużyć klienta do czasu wygaśnięcia okresu gwarancyjnego, po tym nie mają firmy obowiązku interesowania się danym produktem.
Będąc szczerym to samo podejście dla wspierania zainteresowania u klientów, którzy wiedzą o komputerqch troszkę więcej było by naprawdę dużo lepszym podejściem dla wizerunku firmy zwłaszcza, że czasy się zmieniają a ludzie coraz chętniej są zainteresowani majsterkowaniem niż te 10-15 lat temu.

Otóż to... Myślę że najlepszą opcją jest pomierzenie też samych termopadów "nie ściskając ich" suwmiarką. Wymieniając termopady w laptopie ASUS'a właśnie tak zrobiłem i wszystko pasowało idealnie, i nawet właśnie były to rozmiary które wymieniłeś, część była 0,5mm i część 1,5mm