Autor Wątek: MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI - dostępność  (Przeczytany 462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciek

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI - dostępność
« dnia: 25 Czerwiec 2020, 12:00:14 »

Cześć,

Składam sobie właśnie nowy komputer. Cześci już wybrałem i już miałem w tym tygodniu składać zamówienie, ale mignęła mi informacja że w Europie miała premierę płyta MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI. Kojarzę serię Tomahawk z płytami o bardzo dobrych parametrach jak i dobrym stosunku możliwości do ceny. Przejrzałem kilka testów, pooglądałem recenzje i... anulowałem moje zamówienie :)

Niestety poszukiwania płyty w europejskich sklepach nie przyniosły rezultatu. W większości sklepów produkt jest aktualnie niedostępny. A i jego cena wcale nie oscyluje w granicy 200-210 USD + podatki (czasami znacznie więcej - niektórzy sprzedawcy oferują limotowane nakłady w cenie przewyższającej 300 euro).

Rozumiem że obecna sytuacja może mieć nadal związek z pandemią, utrudnieniami w międzynarodowym transporcie etc.

Pytanie: czy wiadomo już jednak mniej więcej kiedy płyta może być dostępna w Europie i w Polsce? Czy można się spodziewać informacji na temat jej (orientacyjnej) ceny? Spodziewam się, że w tym momencie dokładna cena nie może zostać podana, ale może choć orientacyjnie - czy to będzie bardziej okolica 900 zł czy 1300zł?

Miesiąc a nawet dwa - poczekam, ale jeśli to ma być pół roku to niestety będę musiał sobie zamówić komputer oparty o inną płytę główną.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI - dostępność
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2020, 06:09:46 »

Hej,
Według tego co ja słyszałem - ma się pojawić w lipcu w Polsce. Ale ja w dziale handlowym nie pracuję, więc tu obiecać nie mogę. Ceny też niestety nie znam na ten moment.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Maciek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2020, 08:23:20 »

Cześć,

Dzięki za odpowiedź! Jako że lipiec zaczyna się za kilka dni to myślę, że spróbuję się jeszcze uzbroić w cierpliwość na te kilka tygodni i zobaczę jak rozwinie się sytuacja.

Pozdrawiam,
Maciek

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2020, 19:54:49 »

Witam

W UK płyta kosztuje 220GBP (~1100zł) i jest w przedsprzedaży.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

Maciek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec 2020, 15:52:01 »

Dzięki za odpowiedź. Właśnie widzę, że w Europie jest w sprzedaży w kilku miejscach. Niestety rozpiętość cen dość znaczna (od 212 Eur do 270), a do tego praktycznie nigdzie płyty nie ma dostępnej od ręki.

W weekend zrobiłem nieco większy research, część sklepów w USA podaje datę dostaw na początek drugiego tygodnia lipca (od 7 lipca). Część sklepów  w Europie daje informacje że "prawdopodobnie" produkt pojawi się w drugiej połowie lipca.

Na to ostatnie również liczę jeśli chodzi o Polskę :) Mam nadzieję, że na początku sierpnia uda się skompletować całość bez żadnych problemów.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwiec 2020, 08:18:11 »

Hej,
Możesz napisać do nas na info.pl@msi.com, podpytamy handlowców ponownie, może data się zmieniła i moje wiadomości nie są już aktualne.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Maciek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwiec 2020, 12:00:41 »

Cześć,

Dzięki za sugestię! Zaraz piszę maila :)

Pozdrowienia!

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec 2020, 11:53:38 »

Hej,
Według info z działu handlowego, sprzęty już powinny jechać do dystrybucji. W sklepach powinny się pojawić w drugiej połowie lipca najpóźniej.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

Maciek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lipiec 2020, 07:24:10 »

Cześć,

Tak - zapomniałem tutaj dać znać czego dowiedziałem się z korespondencji email: otóż otrzymałem informację, że płyty aktualnie są w transporcie i można się ich spodziewać właśnie w drugiej połowie lipca - czyli generalnie całkiem niedługo.

Zobaczymy jeszcze jak będzie się kształtowała cena - ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że płyta będzie konkurencyjna pod tym względem.

Dzięki raz jeszcze za sugestię.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lipiec 2020, 09:55:27 »

Hej,
Dzięki za info. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland