Autor Wątek: MSI Optix MAG241c - monitor nie działa powyżej 75 hz odświeżania  (Przeczytany 520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oliwande.stachowiak

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam, proszę o pomoc.
Mój monitor, pomimo tego że ma rzekomo pracować w 144 hz, to nie jest w stanie osiągnąć więcej niż 75 hz. Kiedy wymuszę wyższą częstotliwość odświeżania (ok. 80-81 hz) to mój ekran zaczyna wyglądać tak: https://imgur.com/a/xyZGHzU
Przy wyższych wartościach (od 100 w górę) monitor po prostu się wyłącza na kilkanaście sekund (tak jakby próbował się skonfigurować czy coś), a potem wraca do poprzedniej częstotliwości.
Próbowałem przy różnych rozdzielczościach, nawet przy 800x600 nie mogę mieć więcej niż 75 hz. Zmieniłem aspect ratio z 16/9 na 4/3, też nic.
Monitor ma tylko wejścia HDMI i DP, próbowałem z obydwoma opcjami, różnymi kablami, za każdym razem taki sam rezultat.
Próbowałem ustawić częstotliwość odświeżania zarówno przez panel Nvidii jak i ustawienia Windowsa, w obydwu przypadkach to samo.
Karta graficzna to RTX 2080 SUPER, zainstalowane wszystkie sterowniki, tak samo zainstalowany sterownik do monitora. Wciąż nic.
Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co może nie działać? Będę zobowiązany  :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Optix MAG241c - monitor nie działa powyżej 75 hz odświeżania
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2020, 21:47:02 »

Witam

Spróbuj z innym komputerem.
Używasz jakieś adaptery typu HDMI-DP ?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

oliwande.stachowiak

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2020, 22:24:14 »

Nie używam żadnych adapterów. Testowałem zarówno kabel DP dołączony do monitora, kabel kupiony w lokalnym sklepie z elektroniką i kabel z Media Expert, wszystkie 3 dają ten sam rezultat. Spróbuję jutro podłączyć monitor do komputera siostry i zobaczę czy działa.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2020, 14:49:43 »

Hej,
Zdecydowanie spróbuj z innym kompem.
Jeśli nie podziała, problem się zduplikuje - a masz najnowsze sterowniki, to można pomyśleć o reklamacji np. na stronie cs.msi.com
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland