Autor Wątek: Płyta Z370 Tomahawk, brak mikrofonu w urządzeniach odtwarzających  (Przeczytany 327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skulmare

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam.

Mam problem ze sterownikami, albo ogólnie tą płytą główną. Korzystam ze sterowników dźwiękówych MSI i są one świetne, ale jest jeden problem. Po podłączeniu jakichkolwiek słuchawek do komputera nie widać ich w urządzeniach odtwarzających co sprawia problem z przełączaniem się między głośnikami a słuchawkami. Na liście urządzeń widać tylko zawsze głośniki. Po podpięciu słuchawek wyskakuje okienko z przydzieleniem zadania do podpiętego urządzenia. Po przydzieleniu zadania słuchawki działają i przeskakują z głośników na słuchawki.

Problem jest z przełączaniem się między sprzętami bez wyjmowania wtyczki, ponieważ wiem, że w końcu się urwie.

Chciałbym podkreślić, że problem ten wyskakuje tylko ze sterownikami Realtek od MSI. Bez menadżera i sterowników słuchawki są widoczne w urządzeniach i można je spokojnie zmieniać. Niestety jakość dźwięku wtedy upada. 

Proszę o pomoc.

skulmare

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Płyta Z370 Tomahawk, brak mikrofonu w urządzeniach odtwarzających
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2020, 21:02:48 »

Ogarnąłem. Można zamknąć.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2020, 10:26:00 »

Hej,
A możesz napisać co zrobiłeś? Może się komuś przyda porada. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

skulmare

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2020, 13:43:49 »

W menedżerze realtek hd audio w zaawansowanych ustawieniach urządzenia zaznaczyłem opcję: "Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia."  :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2020, 11:33:27 »

Hej,
Dzięki za podzielenie się rozwiązaniem!

Temat zamykam.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland