Autor Wątek: RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem  (Przeczytany 668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

btclippy

• Szeregowiec
  • *
  • :
RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem
« dnia: 28 Maj 2020, 14:12:37 »

Witam, to mój pierwszy post na forum. Nie wiem czy się tu nadaje, ale spróbuję.

Płyta główna: Gigabyte B450M S2H
Procesor: AMD Ryzen 5 2600
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Spartan 4 EVO
Grafika: MSI RX 580 Gaming X 8 GB
Pamięć RAM: GOODRAM 16 GB 3000 MHZ
Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W
System Operacyjny: Windows 10

Powyżej tylko szczątkowy opis specyfikacji, ponieważ moim zdaniem nie ma ona znaczenia. Do sedna. Kupiłem używaną kartę - jak w tytule. Niestety nie działa podświetlenie LED przy wentylatorach (te czerwone). Logo ze smokiem świecą. W załączeniu zdjęcie.

Sprzedawca nie potrafi pomóc (nie mam zamiaru wchodzić z nim spór). Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem, ewentualnie jest w stanie w jakikolwiek sposób nakierować na jego rozwiązanie?

Pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2020, 20:44:23 »

Witam

Sprawdź czy kabelek jest podłączony, powinien być widoczny między chłodzeniem a PCB.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2020, 10:08:10 »

Hej,
Sprawdź jeszcze vBIOS poprzez oprogramowanie Live Update. Rzeczywiście zerknij na te podłączenia - może ktoś się tym bawił i nie podpiął dokładnie? Ale zalecam ostrożność i robienie tego na karcie wyjętej z komputera. Nie odkręcaj też niczego, bo stracisz gwarancję (jeśli na ten sprzęt jeszcze jest).

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland