Autor Wątek: Wymiana wbudowanej karty wifi  (Przeczytany 413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrzej.przewlocki

• Szeregowiec
  • *
  • :
Wymiana wbudowanej karty wifi
« dnia: 26 Maj 2020, 08:27:36 »

Witam serdecznie
Posiadam laptopa GF75 RC i odkąd mam w domu światłowód od Netii 1GB doskwiera mi szybkość połączenie WiFi na tym laptopie. Po lan mam 950 Mbit, a po WiFi 320 Mbit.
Ponieważ w lepiej wyposażonych wersjach tego laptopa znajduje się karta WiFi Intel 9560NGW (w moim jest intel 9462NGW), która to oferuje transfery 2x szybsze, postanowiłem zakupić na Allegro szybszą kartę (koszt 70 zł). Tylko pozostaje pytanie czy ona będzie działać? Złącza te same, ta sama seria laptopów... Czy jest gdzieś na necie lista kompatybilnych podzespołów? Ja niestety nie mogę jej znaleźć...
A podobno w biosie są zaszyte dane o kompatybilnych podzespołach i tylko przez to może taka podmianka nie działać :(

pozdrawiam
Andrzej

keiytom

• Generał
  • :
Odp: Wymiana wbudowanej karty wifi
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj 2020, 14:36:23 »

Karta teoretycznie powinna działać z tym, że tu jest raczej większy problem ponieważ karta którą posiadasz posiada 1 antenę a karta którą chcesz kupić jest na 2 anteny, więc musiałbyś domontować w laptopie jeszcze jedną. Kolejna sprawa to taka że karta AC 9560 osiąga maksymalne prędkość na paśmie 5 GHz o szerokości 160 MHz. Jeśli masz router od Netii ONT Combo to na nim nie osiągniesz większych prędkości po Wi-Fi bo z tego co patrzę to on działa w 802.11n i teoretycznie jego max to 300 Mb/s przy 5GHz i szerokości pasma 40 MHz

andrzej.przewlocki

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2020, 23:30:02 »

Moja karta ma także podłączenie na 2 anteny a router od netii (jakiś huawai) ma już ac - mój Ipad wyciąga z niego po wifi ponad 500 Mbitów więc nie jest źle z routerem ;)
Niemniej jutro przychodzi karta, podłączę ją i zobaczymy co i jak :)

andrzej.przewlocki

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2020, 18:15:27 »

Wymiana poszła bezboleśnie i transfer wzrósł do 570 mbit, wzrost o 250 więc było warto ;)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2020, 09:46:03 »

Hej,
Dzięki za info, może się komuś przyda. :-)
Temat zamykam.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland