Autor Wątek: sterowanie oświetleniem obudowy  (Przeczytany 559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wedel1976

• Szeregowiec
  • *
  • :
sterowanie oświetleniem obudowy
« dnia: 19 Czerwiec 2020, 19:27:06 »

witam ,może wiecie jak podłączyć argb z obudowy SilentiumPC Armis AR6Q EVO TG ARGB-tak żeby można było sterować oświetleniem z płyty

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: sterowanie oświetleniem obudowy
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2020, 17:35:26 »

Jaka płyta główna?
Jeżeli płyta nie obsługuje ARGB, to się nie da.

wedel1976

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2020, 20:33:54 »

b450 max

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2020, 22:06:48 »

Witam

A dokładnie jaki model płyty głównej? MSI ma kilka "B450 Max".

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwiec 2020, 06:38:48 »

Hej,
Kompatybilne (z Mystic Light) sprzęty znajdują się na stronie: https://www.msi.com/Landing/mystic-light-rgb-gaming-pc/
Sprawdź dokładnie jaki model płyty posiadasz, jak tu koledzy sugerują i w instrukcji będziesz miał napisane, czy da się podłączyć dane złącze. Nie próbuj podłączać niekompatybilnych ze sobą złącz - one mają różne napięcia (5 i 12V zazwyczaj). Niestety, nawet jeśli uda Ci się podłączyć sprzęt do płyty, a obudowy nie ma na liście kompatybilnych, nie będzie możliwości sterowania jej podświetleniem bezpośrednio z Mystic Light/Dragon Center, trzeba będzie używać oprogramowania od producenta obudowy.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

4158510

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwiec 2020, 20:41:33 »

Witam.

Również się interesuje tym tematem i zebrałem dość informacji.
Przede wszystkim zorientuj się jakie jest napięcie na ledach w twojej obudowie (jest to 5v albo 12v - zazwyczaj jest to opisane w specyfikacji). Nigdy nie podłączaj ledów o innym napięciu niż pozwala specyfikacja portu. Doprowadzisz wówczas do spalenia ledów, a może nawet i kontrolera led na płycie głównej.

W moim przypadku (płyta główna MSI X570-A PRO) na płycie mam wyjście JRGB, które pozwala na podłączenie analogowych led o zasilaniu 12v. Niestety ilość portów jest ograniczona do 2. Obudowa posiada również 12v led, sterowane z oddzielnego kontrolera. Aby zsynchronizować je musiałem odłączyć led obudowy i podłączyć go, bezpośrednio do płyty za pomocą kabelka rozdzielającego. Pozwala mi to stworzyć dwie strefy oświetlenia (bo mam dwa porty JRGB).
Tu można również się natknąć na złą kolorystykę. Nie każdy pasek led/rgb fun posiada taką samą kolejność przewodów. Najważniejsze aby przed podłączeniem sprawdzić czy w prawidłowym porcie jest masa. 3 pozostałe kable odpowiadają za 3 różne kolory, tak więc zła ich kolejność spowoduje wyświetlanie innych kolorów niż ustawisz.

W przypadku gdybyś chciał bardziej rozbudować swoje oświetlenie polecam zacząć korzystać z cyfrowego sterowania ledami. Wówczas za pomocą jednego portu możesz tak na prawdę sterować dużo większą ilością stref. Wszystko zależy od tego jak dalej poprowadzisz kable i switche takie jak ThermalTake Sync Controller:
https://pl.thermaltake.com/tt-sync-controller-tt-premium-edition.html

No i tu już niestety sam nie znam odpowiedzi. Czy zna ktoś może jakiś kontroller typu TT Sync, który będzie podłączony do portu JRAINBOW, ale będzie pozwalał sterować ledami cyfrowymi oraz analogowymi 12v/5v? Chcę pod jeden port JRAINBOW podłączyć całe oświetlenie i sterować nim z poziomu Mystic Light

Czym bardziej rozbudowany kontroller tym lepszy. Ktoś ma coś fajnego?

PS> Znalazłem w google "Solarity ArrRGB DAC", ale nigdzie nie jest osiągalny do kupienia...
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2020, 21:08:15 wysłana przez 4158510 »