Autor Wątek: KT3 ultra2 - dałem ciała z biosem  (Przeczytany 526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

m.regis

• Szeregowiec
  • *
  • :
KT3 ultra2 - dałem ciała z biosem
« dnia: 02 Luty 2007, 01:55:20 »

Witam

Mam płytę kt3 ultra2 i procesor AMD 1200
Bawiłem się mnożnikami w biosie, i po ustawieniu na x15 i restarcie monitor się już nie zaświecił, wiatraczki chodzą, ale nic się nie działo.
Nie miałem instrukcji do tej płyty ale tak na oko znalazłem zworkę od biosu (okazało się później że właściwą) tylko... czy przypadkiem nie rozwaliłem tej płyty bo po zwarciu nacisnąłem powera komputera. Co prawda nic nie strzeliło, zadymiło itp ale i płyta dalej nie startuje.
Dziś dopiero dotarłem do instrukcji w której doczytałem się, że zwieranie 2-3 gdy komputer jest ON może uszkodzić płytę.
- Czy ją rozwaliłem?
jeśli tak to
- Czy, gdzie i za ile można ją naprawić?
jeśli nie to
- jak ją ożywić?

Wybaczcie lamerowi ten wątek.
Pozdrawiam
M

Michal

• Generał
  • :
Odp: KT3 ultra2 - dałem ciała z biosem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2007, 08:08:11 »

Niekoniecznie płytę. Mogłeś róznie dobrze uszkodzić sam procesor ustawiając mu mnożnik na x15. Jesli procesor miał go odblokowanego to mugł uruchomić się na 1500 MHz co w przypadku pierwszych athlonów mogło być ponad jego możliwości.
Zalecam dokładne sprawdzenie:
1. płyty z innym procesorem.
2. procesora z inną płytą.

Co do naprawy - nie sądzę aby jej naprawa była jeszcze opłacalna.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc