Autor Wątek: GP73 8RE - system nie bootuje po aktualizacji biosu  (Przeczytany 260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartosz.siwczak

• Szeregowiec
  • *
  • :
GP73 8RE - system nie bootuje po aktualizacji biosu
« dnia: 17 Maj 2020, 13:04:43 »

Witam,

Problem jest bardziej złożony. Zaczęło się od braku dźwięku. Kiedyś już to przerabiałem i instrukcja znaleziona na forum polegajaca na odinstalowaniu sterownikow i ich reinstalacji pomogla.
Tym razem bylo inaczej - system sie zawiesil, zrobilem reset i niestety komunikat "brak urzadzenia wyjsciowego audio" juz na mnie czekal. Probowalem zrobic to samo co ostatnio, ale sterownik sie nie instalowal, zniknal na dobre z zakladki kontrolery audio w menedzerze urzadzen. Poszperalem na forum i znalazlem instrukcje co robic w takich przypadkach. Krok drugi mowil o aktualizacji biosu. Obejrzalem tutorial, zrobilem krok po kroku co nalezy, zainstalowalem z usb najnowasza aktualizacje jaka znalazlem do mojego lapka.
Instalacja dobiegla konca, niby wszystko ok, komp sie restartuje i..... wlacza sie automatycznie bios. Ustawilem wszystko jak trzeba, bootowanie prze uefi itp. Zapisalem, restart kompa i znowu to samo. Zmiana jakikolwiek konfiguracji nie pomaga, system sie nie bootuje, utknal w biosie na dobre.
Co z tym zrobic? Czy to mozliwe ze aktualizacja biosu sformatowala mi doszczednie wszystko i moj lapek to tabula rasa?
Prosze o pomoc!

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GP73 8RE - system nie bootuje po aktualizacji biosu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2020, 09:34:34 »

Hej,
Aktualizacja BIOSu nie kasuje dysków. Za to ładuje defaultowe ustawienia. Próbowałeś laptop zastartować zarówno w UEFI jak i w Legacy? Musi być dokładnie tak samo ustawiony jak przed aktualizacją BIOSu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland