Autor Wątek: MSI B450 Gaming Plus MAX problem z USB przy instalacji windows 10  (Przeczytany 890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomasz.stormowski

• Szeregowiec
  • *
  • :

Płyta główna: MSI B450 GAMING PLUS MAX
Wersja BIOSu 7B86vH6 (najnowsza)
Procesor:AMD RYZEN 5 3600
Grafika: Geforce GTX 1660 ti
Dysk twardy: Kingston SSD SV300 120GB
Pamięć RAM: Patriot DD4 v3  2x8gb 3200
Zasilacz: be quiet 630W

Witam,
Ostatnimi czasy zakupiłem płytę,procesor i ram,wszystko złożyłem pięknie ładnie i tu kończy się sielanka...
Mam windows 10 na USB utworzonego przez Media Creation tool ze strony microsoftu,po wybraniu Dysku UEFI USB... przez klawisz F11 w celu instalacji windows 10 ukazuję się logo MSI i kiedy kółeczko zaczyna się kręcić zanika zasilanie na wszystkich portach USB... Logo MSI z Krecącym się kołeczkiem kreci się w nieskonczoność ;-) Pendrive posiadam 3.0,próbowałem podłączać pod wszystkie porty...efekt ten sam. Wszystko w BIOSIE dot.USB mam na enabled,bios najnowszy,UEFI włączony,SATA MODE AHCI Mode. Probowałem też z innych pendrive 2.0.
Zostaje tylko instalacja z napędu optycznego SATA ?
Już naprawdę nie mam pomyslów.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI B450 Gaming Plus MAX problem z USB przy instalacji windows 10
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2020, 09:41:28 »

Hej,
Spróbuj wystartować instalator na najmniejszej liczbie podzespołów (jedna kośc RAMu, brak dysku). Wprawdzie systemu nie zainstalujesz w ten sposób, ale może znajdziesz winnego tej sytuacji. Próbowałeś zrobić instalator na innym Pendrive? Może z tym co używasz jest jakiś problem?
Jak płyta nie dostarcza zasilania na porty USB to raczej jest do reklamacji.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

tomasz.stormowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2020, 10:06:00 »

Sprawa wygląda tak:
Przy jednej kości startuje instalator windows,ale wykrzacza się podczas przygotowania plików do instalacji- kod błedu 0x8007025D. (probowałem na innych pendrive- efekt ten sam).
Teraz wypinam jedną,wsadzam drugą i na tej drugiej instalator włącza się natomiast odrazu leci bsod.
Przy dwóch kościach naraz komputer się restartuje i przy próbie uruchomienia instalatora windows tracą zasilanie USB.
W BIOSIE ładnie widnieją 2 kości 2x8 3200,mogę nawet ustawić xmp i hujają.

lukmouton

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2020, 14:20:32 »

Miałem kiedyś podobny problem na komputerze znajomego.
Pomogło pobranie narzędzia Microsoftu do utworzenia instalatora na pendrive https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Ale musiałem odznaczyć "ptaszek" odnośnie systemu na ten komputer oraz wybrać wersje 32bit i 64bit.
Wtedy dopiero instalator przestał wyrzucać request o błędzie.
Dobrze jest przed instalacją przywrócić fabryczne ustawienia CMOS, oraz ustawić AHCI na portach Sata, a także włączyć UEFI i przekonwertować nowy dysk na GPT w instalatorze windows(podczas wyboru dysku należy przycisnąć "Shift+F10").
P.S. jak możesz to zrób zdjęcie, w którym momencie na ekranie wyrzuca Ci ten błąd.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2020, 14:23:51 wysłana przez lukmouton »
LG24GM77+LG24GM79
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 3900X
NZXT Kraken X62 V2
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8GB
Patriot VIPER 2x8GB PC4-28800 3600Mhz
PSU Seasonic 660 Platinium.
SteelSeries Rival 600

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2020, 09:21:44 »

Hej,
A kości RAM są na liście wsparcia - https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS-MAX#support-mem-19 ? Skoro robi różnicę wyrzucenie kości RAM to możliwe, że brak jest kompatybilności.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

tomasz.stormowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2020, 13:41:14 »

Tak są,przed zakupem sprawdzałem.
Jutro podeślę zdjęcie w którym momencie się instalator wykrzacza.
Możliwe jeszcze,że coś z zasilaczem nie tak,dlatego pożyczę jutro od znajomka.
Musze podmieniać po kolei części bo inaczej nie znajdę diabła.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2020, 08:34:27 »

Hej,
Miejmy nadzieję, że diabła w ogóle nie znajdziesz, natomiast rozwiążesz problem. :-)
Daj znać co wykazały testy. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

tomasz.stormowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maj 2020, 15:55:58 »

Hej Pany,

Po zmianie pamięci ram na HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Predator Black - jak ręką odją.
Vipery niby są kompatybilne,ale jak widać nie zawsze ;-) Sprawdzałem Vipery MemTestem i żadnych błędów. Po prostu nie dogadują się z płytą bądź z prockiem z jakiś bliżej nieokreślonych niuansów. Vipery w Biosie widniały,nawet XMP włączyłem na 3200 :-),ale już na samym początu instalacji windows,zasilanie na wszystkich USB siadało i wywalało BDOS. Bios był aktualny.

Dziękuję wszystkim za pomoc,
Pozdrawiam.

Temat do zamknięcia.

Tomek Tomasz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maj 2020, 16:43:10 »

Hej. Od siebie mogę jeszcze dodać (może komuś się przyda), że tez miałem problemy z nowym Ryzenem i pamięciami Patriot Viper 4, u mnie na płycie MSI B350M Mortar, bios najnowszy MR beta. W grudniu zmieniałem Ryzena 5 1600 i pamięci 2400MHz na Ryzena 5 3600 i pamięci 3600MHz. Kupiłem czarne 2x8 Patriot Viper 4 Blackout 3600MHz i po włączeniu XMP BIOS ustawiał CL19, a pamięci były 17. Gdy ręcznie próbowałem ustawić na CL17 to zaczynały się zwisy, BSODy. Stwierdziłem, że nie będę się bawił, niech kontroler pamięci chodzi normalnie na 3200MHz i wymieniłem pamięci na Patriot Viper 4 czerwone 2x8 3200MHz. Po włączeniu XMP bios poprawnie ustawił CL, ale któryś parametr też źle dobierał. Gdy próbowałem ręcznie ustawić tak jak pisze na pamięciach to oczywiście zwisy, czasem w ogóle się nie uruchamiał komp, błędy w memtest. No i w końcu wymieniłem te pamięci na droższe HyperX Predator 2x8 3200MHz, BIOS po włączeniu XMP ustawił wszystko tak jak w parametrach pamięci, żadnych błędów, zwisów, bsodów, wszystko do dziś śmiga jak ta lala. Pozdrawiam.