Autor Wątek: Sterowniki Realtek HD Universal Driver --- MSI B450 Tomahawk  (Przeczytany 296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubaaa216

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam. Posiadam płytę MSI B450 Tomahawk i ostatnio zauważyłem, że do pobrania są nowe sterowniki Realtek HD Universal Driver w wersji 6.0.8928.1 (wcześniej miałem 6.0.8911.1). Teraz po aktualizacji, gdy w Realtek Audio Console ustawiam w korektorze takie ustawienia, jakich używałem wcześniej do słuchania muzyki, ze względu na lepszą jakość dźwięku i podbity bass, to podczas bassu dźwięk tak jakby "trzeszczy". Po prostu nie jest przyjemny. Z poprzednimi sterownikami nie było tego problemu. Próbowałem już reinstalować sterowniki, ale nic to nie daje. Czy ma ktoś pomysły jak mogę to naprawić? Albo czy mogę znaleźć gdzieś jeszcze sterowniki 6.0.8911.1, z którymi powinno być wszystko w porządku? Z góry dzięki za odpowiedź  :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Sterowniki Realtek HD Universal Driver --- MSI B450 Tomahawk
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2020, 12:55:50 »

Hej,
Podpytaj Realteka, może będą mieli archiwalne wersje, ja nie mam dostępu do wersji archiwalnych.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

kubaaa216

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2020, 18:18:36 »

Napisałem już do Realteka na pctech@realtek.com 5 dni temu ale do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi. W tym czasie znalazłem sterowniki 6.0.8911.1 ale po instalacji nie działa Realtek Audio Console, więc nie mogę sprawdzić czy na nich działa to tak jak powinno. Dźwięk dalej "trzeszczy" przy głośniejszym dźwięku/bardziej przy bassie przy tym samym ustawieniu korektora. Podejrzewam, że gdzieś muszą być jakieś pliki Realteka, które mogą się "gryźć", tylko nie wiem gdzie mam ich szukać. Próbowałem już też reinstalacji przez Panel sterowania.

kubaaa216

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2020, 08:38:19 »

Wyczytałem w internecie, że nowa aktualizacja Windowsa KB4556799, którą mam zainstalowaną, przysparza problemy z dźwiękiem itp. Zaczekam w takim razie na nową aktualizację Windowsa i zobaczę czy sytuacja ulegnie poprawie.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2020, 11:27:41 »

Hej,
Ostatnio aktualizacje Windowsa porobiły sporo problemów z dźwiękiem. Rzeczywiście, trzeba się nieco uzbroić w cierpliwość, MS na pewno wszystko szybko załata. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland