Autor Wątek: Pasy na ekranie  (Przeczytany 1641 razy)

pc_yebaka

• Szeregowiec
  • *
  • :
Pasy na ekranie
« dnia: 15 Maj 2020, 17:31:34 »

Siemanko :)
Mam problem z grafiką w kompie :( Problem polega na tym, że po ok 5-10 min gry na RX-580 zaczynają się pojawiać pasy na ekranie. Coś podobnego do nagrywania ekranu telefonem.
Sprawdzona została karta graficzna na innym kompie i działa w 100% poprawnie, dodatkowo została sprawdzona płyta główna, niestety bez zmian.Zasilacz jest to 550 W wiec nie ma zbyt mało mocy. Jeśli macie jakieś pomysły proszę z góry dziękuje :)

Pozdrawiam Adrian :)

PS. To mój pierwszy post więc jeśli coś napisałem nie tak lub w zły miejscu proszę  o wyrozumiałość :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Pasy na ekranie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2020, 11:30:05 »

Hej,
Jak to dokładnie model karty? Możesz coś więcej napisać o swojej specyfikacji, model zasilacza, płyty głównej, wersja BIOSu, wersja systemu operacyjnego (info czy w UEFI zainstalowany). Próbowałeś aktualizować vBIOS poprzez Live Update?

Reinstalowałeś sterowniki przy użyciu DDU - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pc_yebaka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2020, 16:50:08 »

Wszystko aktualne , karta sprawdzana w innym i działa wzorowo. Nie mam juz pomysłów :(
A pasy jak były tak są. Może to wina zasilacza ??

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2020, 17:56:38 »

Ewentualnie wina monitora skoro gdzie indziej karta działa prawidłowo

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2020, 10:05:54 »

Hej,
A jak to zasilacz? Masz możliwość zrobienia fotki tych pasków na ekranie? Możesz podać dokładną specyfikację swojego sprzętu?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pc_yebaka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2020, 17:48:30 »

Niestety nie mam jak zrobić zdjęcia ( telefon nie odzwierciedli pasów), specyfikację wrzucam.
Ps. Zasilacz " SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus" -nowy
Już nie mam pojęcia co zrobić , podłączałem ostatnio pod TV kompa, pasy były mniejsze ale jednak były.
Dodatkowo pytanie , czy polecacie obecny procesor i ramy 20 DB DDR3 , czy może Intel Core i5 7500 CPU @3.40 HZ I 16 GB RAM DDR4 ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2020, 22:09:08 »

Witam

Do tego zasilacza w życiu bym nie podpiął karty graficznej pokroju RX580.
Nie wiem też jak ktoś ma Ci cokolwiek polecić, jeżeli nie podałeś pełnej specyfikacji systemu.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwiec 2020, 06:26:31 »

Hej,
Nasze (MSI) płyty na tym chipsecie, który masz obsługują 4 i 5 generację - np. https://pl.msi.com/Motherboard/H97M-G43/Specification . Podpytaj producenta płyty o kompatybilność z procesorami, ale zapewne będzie dokładnie tak samo jak u nas. :-) 20GB ramu oznacza różne kości - co czasami sprawia problemy, trzeba je dobrze dobrać (albo właściwie przetestować). Nowe rozwiązanie na 7 generacji i 16gb ramu będzie na pewno sprawniejsze i szybsze - ale wiadomo, wydatek jest większy, bo trzeba zakupić również płytę, pamięci.
Ja osobiście używam do dziś procka i7 - 4 generacji (chociaż na płycie MSI ;-) ) i nie widziałem powodów by zmieniać. Ale to wszystko kwestia potrzeb i tego, czego od komputera oczekujesz.
A co do problemu - zasilacz hipotetycznie ma odpowiednią moc - ale może trafiła Ci się jakaś pechowa sztuka? Zamiast zamieniania zasilacza możesz spróbować zanieść kartę do innego kompa (np. u kolegi czy w jakimś lokalnym serwisie) i tam podłączyć. Jeśli pasy znikną - to znaczy, że problem jest z innym podzespołem. Jeśli nie - wtedy reklamuj kartę, w sklepie gdzie została zakupiona.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

pc_yebaka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Czerwiec 2020, 19:40:24 »

Myślałem, że to problem z chłodzeniem bo temperatury skakały mi do 90 stopni C. Kupiłem lepsze chłodzenie i mam wrażenie, że monitor jeszcze bardziej "szaleje". Mam zasilacz 550, czy jest opcja, że pobór mocy jest za duży i to jest przyczyną pasów ??
Obecne parametry mojego kompa załączam w screenie

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2020, 20:03:33 »

Jeszcze raz:
Zrzuty ekranu mi nie powiedzą dokładnie jaki masz model RAM, jakie chłodzenie itd.
Ale widzę też że mieszasz RAM, więc prosisz się o problemy. Spróbuj z jedną kością RAM.

Ten zasilacz, teoretycznie 550W, jest dość słabej jakości który może powodować problemy. Chińskie kondensatory na dobry początek...
Jeżeli kartę już sprawdziłeś w innym PC, to wydaje mi się że to wystarczająco zawęziło w czym może leżeć problem.

A tu dla drobnej edukacji. Na ogół nie oglądam filmików sklepowych, ale facet widać się zna. Wytłumaczy wszystko co miałbym napisać.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Czerwiec 2020, 08:34:28 »

Hej,
Ciężko tu hipotetyzować na temat zasilacza. Moc ma odpowiednią. Czy podaje odpowiednie napięcia tego nie jestem w stanie zgadnąć. Jak karta działa z inną zasiłką to można się zainteresować właśnie i zasilaczem. Wykonaj też może sugestie @Nichrome i przetestuj sprzęt na minimalnej konfiguracji.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

pc_yebaka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpień 2020, 13:51:00 »

Drodzy forumowicze, okazało się, że problem nie był ani w PC ani w monitorze. Problemem była przejściówka z VGA na HDMI, po usunięciu przejściówki ( wymiana monitora na posiadający HDMI ) problem znikł :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sierpień 2020, 20:59:06 »

Dobrze słyszeć, dzięki za info.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpień 2020, 07:17:02 »

Hej,
Dlatego pytaliśmy o pełną konfigurację, nie jesteśmy w stanie zgadnąć co masz w kompie dokładnie. :-)
W każdym razie - cieszę się, że problem rozwiązałeś.
Temat zamykam,
pozdrawiam,

MSI FAE Poland