Autor Wątek: Wymiana dysku Sata HDD na SSD  (Przeczytany 1126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olaf_2014

• Kapral
  • *
  • :
Wymiana dysku Sata HDD na SSD
« dnia: 15 Maj 2020, 08:31:52 »

Jaki dysk SSd zamiast HDD moge wlozyc do GV72 7RE? Na SSD 125GB mam system operacyjny a na HDD zainstalowana gre ale chcialbym wymienic ten dysk na SSD a nie chce instalowac gry na dysku C.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Wymiana dysku Sata HDD na SSD
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2020, 11:37:26 »

Hej,
Tak, zazwyczaj nie ma z tym problemu. Ale tego typu dyski nie są montowane fabrycznie w komputerach MSI zazwyczaj, więc nie mogę wkleić listy kompatybilnych, przetestowanych.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

olaf_2014

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2020, 15:09:35 »

Hej,
Tak, zazwyczaj nie ma z tym problemu. Ale tego typu dyski nie są montowane fabrycznie w komputerach MSI zazwyczaj, więc nie mogę wkleić listy kompatybilnych, przetestowanych.

pozdrawiam,
Dzieki za odpowiedź. A tak z innej beczki. Czy mogę wymienić u mnie GV72 7RE SSD na wiekszy ale nowszej generacji? Jezeli moge, czy to coś da w przypadku mojego lapka?

olaf_2014

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2020, 14:10:09 »

Źle sformułowałem pytanie. Mam M. 2 SSD Combo ( NVMe PCIe Gen3/SATA). Patrzyłem na polecane dyski SSD ale nie wiem, ktory rodzaj będzie kompatybilny z moim GV72 7RE? M. 2 PCIe x4, M. 2 PCIe x2, czy M. 2 SATA?

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2020, 16:32:14 »

Wszystkie rodzaje powinny działać z tym, że "najlepsze" transfery będą teoretycznie na dyskach NVMe PCIe Gen3 x4. Swoją drogą trochę ciężko dojść co dokładnie "masz" i co chcesz zrobić..

Masz zamontowany dysk SSD M.2 i chcesz go zmienić na lepszy, większy? Czy go nie masz i po prostu chcesz dołożyć dysk na złączu M.2? Jeśli masz dysk na M.2 to jaki rodzaj Sata czy PCIe. Piszesz, że "Mam M. 2 SSD Combo (NVMe PCIe Gen3/SATA)" - to jest rodzaj złącza a różnica pomiędzy dyskami M.2 SATA a M.2 NVMe PCIe jest kolosalna. Czy może po prostu chcesz wymienić dysk HDD na SSD, wtedy zamiast niego możesz włożyć każdy dysk SSD SATA 2,5 cala tylko musiałbyś sprawdzić jego grubość czy 7 mm czy 9,5 mm ale pewnie 7

olaf_2014

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2020, 16:52:55 »

Wszystkie rodzaje powinny działać z tym, że "najlepsze" transfery będą teoretycznie na dyskach NVMe PCIe Gen3 x4. Swoją drogą trochę ciężko dojść co dokładnie "masz" i co chcesz zrobić..

Masz zamontowany dysk SSD M.2 i chcesz go zmienić na lepszy, większy? Czy go nie masz i po prostu chcesz dołożyć dysk na złączu M.2? Jeśli masz dysk na M.2 to jaki rodzaj Sata czy PCIe. Piszesz, że "Mam M. 2 SSD Combo (NVMe PCIe Gen3/SATA)" - to jest rodzaj złącza a różnica pomiędzy dyskami M.2 SATA a M.2 NVMe PCIe jest kolosalna. Czy może po prostu chcesz wymienić dysk HDD na SSD, wtedy zamiast niego możesz włożyć każdy dysk SSD SATA 2,5 cala tylko musiałbyś sprawdzić jego grubość czy 7 mm czy 9,5 mm ale pewnie 7
Dzieki za odpowiedź. Mam zamongowany dysk M. 2 SSD. RBU-SNS8180S3/128GI1 i chcialbym go zamienic na wiekszy i wydajniejszy jezeli to mozliwe. Nie siedzę w komputerach a nie chcialbym kupić czegoś co nie będzie u mnie działać.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj 2020, 20:21:50 »

To w takim razie masz dysk M.2 Sata możesz go wymienić na dysk w standardzie M.2 NVMe PCIe Gen3 x4 który jest o wiele szybszy, z tym że gwarancji raczej nikt Ci nie da czy będzie w pełni kompatybilny i czy poradzisz sobie z zainstalowaniem systemu na nim. Dlatego najlepszym wyjściem jest kupienie w sklepie internetowym i w razie jakichkolwiek problemów zwrot do sklepu. Ewentualnie zlecenie operacji doposażenia w sklepie stacjonarnym w którym go kupisz, jeśli oferuje taką usługę.

olaf_2014

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2020, 07:13:17 »

To w takim razie masz dysk M.2 Sata możesz go wymienić na dysk w standardzie M.2 NVMe PCIe Gen3 x4 który jest o wiele szybszy, z tym że gwarancji raczej nikt Ci nie da czy będzie w pełni kompatybilny i czy poradzisz sobie z zainstalowaniem systemu na nim. Dlatego najlepszym wyjściem jest kupienie w sklepie internetowym i w razie jakichkolwiek problemów zwrot do sklepu. Ewentualnie zlecenie operacji doposażenia w sklepie stacjonarnym w którym go kupisz, jeśli oferuje taką usługę.
To znaczy, ze nie bede mial pewnosci, ze M.2 NVMe PCIe Gen3 x4 bedzie kompatybilny z moim komputerem? Nie ma mozliwosci sprawdzenia tego?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwiec 2020, 11:05:28 »

Hej,
Specyfikacja komputera jest na stronie: https://www.msi.com//Laptop/GV72-7RE/Specification . Dyski 1x M.2 SSD Combo (NVMe PCIe Gen3 / SATA ) są kompatybilne.
Po listę przetestowanych modeli możesz napisać na info.pl@msi.com - prześlemy Ci ją. Tylko w przypadku zastosowania dysków z listy mamy pewność, że problemów nie będzie. A jeśli użyjesz dysku kompatybilnego, ale nie znajdującego się na liście - najlepiej po prostu zrobić jak pisał @keiytom.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland