Autor Wątek: MSI X299 Creator Zasilacze Kontabilność Problem ze startem  (Przeczytany 840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrzejvip36b

• Szeregowiec
  • *
  • :

Dzień doby  Kupiłem  Tę płytę  oraz  procesor i9 10920X  Chciałbym zapytać o  Kompatybilne  zasilacze z  ta Płytą oraz zasilanie  Ma  podpiętą  Ta szeroką zasilania  wtyczek oraz  na CPU 1  CPU2   ( CPU 3  nie podpięte )  natomiast płyta  mi się  wyławiacza na  nie długo po uruchomieniu . Zasilacz którego używam to SuperFlowe Ledex Titanium 80plus . Proszę o  pomoc . A  na dysku jest windows 7.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2020, 19:01:36 wysłana przez andrzejvip36b »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI X299 Creator Zasilacze Kontabilność Problem ze startem
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2020, 21:09:24 »

Witam

Zasilacz bardzo dobry.
Podaj pełną specyfikację systemu.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

andrzejvip36b

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2020, 22:14:27 »

Więc Tak Płytę i Procesor oczywiście  już podałem zasilacz to  moc 1600W wersja 7 to ultimate 64bit ( box)  Grafika  Geforce  GTX 1060 Gaming X 6GB. CH  chłodzenie MasterLiquid lite 240. Pamięć to  DDR4 32G w 4kościach  Corsair  vengance LPX  (CMK32GX4M4A2400C14R) dwa napędy optyczne 1 0 DVD i 1 BL czytnik kard  wewnętrzny pod USB na płytę podpięty  Dyski  niestety zwykłe kolejno 1TB 2TB 6TB na tym z  2TB  ma  system . Planuje co prawda jakiś1  z M2  ale to przyszłość . Teraz pisze ze starego PC z windosem 10 Pro  na pokładzie jak  będzie trzeba  dokupić drugą 10 to ma na to rezerwę. chyba  wszystko, te info wystarczą  na początek???

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2020, 11:46:01 »

Hej,
Lista przetestowanych zasilaczy jest na stronie: https://pl.msi.com/Motherboard/support/Creator-X299#support-test
Problem może być z Windows 7 - on nie jest wspierany, nie ma sterowników do niego i sprzęt pewnie działa na standardowych z Windowsa. Jeśli masz możliwość, sugeruję rozważenie Windowsa 10.
Możesz pomyśleć o aktualizacji BIOSu - https://pl.msi.com/Motherboard/support/Creator-X299#down-bios - jeśli tego jeszcze nie robiłeś.

pozdrawiam,

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

andrzejvip36b

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2020, 19:32:09 »

Listę z pod płyt głównej to  sobie wydrukowałem   .  Niepokój wzbudza u mnie  natomiast też inny fakt jak udało mi się  na chwile dostać  do biosu  to  i ta zobaczyłem że tak po pierwsze strasznie wysoka temperatura 100 C . Więc zastanawiam się  czy to chłodzenie po pierwsze nie jest za słabe to  jeden  i czy nie kupić tego : Chłodzenie wodne Cooler Master MasterLiquid 360R RGB (MLX-D36M-A20PC-R1) czy nie będzie lepsze .  Cy jak w celu zasilenie CPU_PWR 3  z zasilacza podam   Kabel z miejsca oznaczonego  na Zasilaczu jako sekcja gniazdek 8 Pin PCI-E  czy będzie dobrze . Dwa Złącza oznaczone  Jako CPU  przypomnę są wyprowadzone  do podłączenie na  Płytę .  mogę  dodać zdjęcie poglądowe z  netu jak wygląd to zasilacz lub spróbować zrobić . Hoc kabel z oznaczeniem CPU  muszę dokupić bo na wszystkich 8 Pinowych jakie ma w zestawi pisze VGA .

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maj 2020, 21:44:41 »

Witam

CPU_PWR1 i CPU_PWR2 powinno w zupełności wystarczyć. + oczywićie ATX_PWR 24pinowy.
Jeżeli widzisz 100C na procku w BIOSie, to z pewnością jest to źle zamontowane chłodzenie. AIO 240mm powinno dać radę nawet pod obciążeniem.
I też bym proponował Win10 zamiast 7.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

andrzejvip36b

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2020, 08:17:52 »

Więc  sprawdziłem i faktyczne koleś co zakładał chłodzenie ( sam tego nie robiłem bo miałem pewne obawy o zakładnie  procka ) okazało się ze zrobił to  tak że pompa  Nie dotykał procesora musiałem to poprawić  teraz jest 
około 33-40 C .  Dwie inne sprawy To Tak Windows  startuje ale po dojściu  do ekranu wyboru użytkownika  nie mogę   już  nić  zrobić  nie reaguje  już  na klawiatur czy   mysz  chociaż  w Bios mogłem się swobodniej  myszą  poruszać  jakiś pomysł dlaczego tak jest ?  Zrobiłem  niechromienie testowe na 1 Kosic  potem  na wszystkich 4 .  I w tym  na kość w Exploard border  ma coś takiego jak na  obrazku który załączę   głównym  menu  bios pisze to . 
Jeszcze male pytani dotyczące sytemu bo na 7 U .  mam personalizowane ustawienia dotyczące miejsca gdzie są  plik użytkownika tzn  jest to tak zmienione w rejestrze że  profil  użytkowania   jest przeniesiony na inną  partycje niż systemowe C  Tzn  Windows  ma na  C ale użytkownik  główny  już  na Partycja z Literka B .  ( bo sobie w  menadżerze  ustawiłem ze  Partycje  dyskowe  ma od A .  )  A  dla  programów  B użytkownik  C system itd. czy jak założe 10  na  7  to 10 zachowa te ustawienia ?? muszę kupić drugą licencje dla 10 szkoda ze nie da się poszerzyć możliwość licencyjnych klucza  na 2  stanowiska .

« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2020, 08:53:44 wysłana przez andrzejvip36b »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2020, 12:48:06 »

Hej,
Spróbuj opisać problem ponownie, powoli i nie tak chaotycznie, bo nie rozumiem o co chodzi. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland