Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem  (Przeczytany 762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

btclippy

• Szeregowiec
  • *
  • :
RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem
« dnia: 28 Maj 2020, 14:12:37 »

Witam, to mój pierwszy post na forum. Nie wiem czy się tu nadaje, ale spróbuję.

Płyta główna: Gigabyte B450M S2H
Procesor: AMD Ryzen 5 2600
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Spartan 4 EVO
Grafika: MSI RX 580 Gaming X 8 GB
Pamięć RAM: GOODRAM 16 GB 3000 MHZ
Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W
System Operacyjny: Windows 10

Powyżej tylko szczątkowy opis specyfikacji, ponieważ moim zdaniem nie ma ona znaczenia. Do sedna. Kupiłem używaną kartę - jak w tytule. Niestety nie działa podświetlenie LED przy wentylatorach (te czerwone). Logo ze smokiem świecą. W załączeniu zdjęcie.

Sprzedawca nie potrafi pomóc (nie mam zamiaru wchodzić z nim spór). Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem, ewentualnie jest w stanie w jakikolwiek sposób nakierować na jego rozwiązanie?

Pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2020, 20:44:23 »

Witam

Sprawdź czy kabelek jest podłączony, powinien być widoczny między chłodzeniem a PCB.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: RX 580 Gaming X 8 GB - problem z podświetleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2020, 10:08:10 »

Hej,
Sprawdź jeszcze vBIOS poprzez oprogramowanie Live Update. Rzeczywiście zerknij na te podłączenia - może ktoś się tym bawił i nie podpiął dokładnie? Ale zalecam ostrożność i robienie tego na karcie wyjętej z komputera. Nie odkręcaj też niczego, bo stracisz gwarancję (jeśli na ten sprzęt jeszcze jest).

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland