Autor Wątek: GTX 1080 Gaming X 8G - wersja bios  (Przeczytany 935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamikolaj

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 1080 Gaming X 8G - wersja bios
« dnia: 16 Maj 2020, 15:41:09 »

Witam,
- w ostatniej odpowiedzi na temat pytania o wątek z biosem do karty GTX 1080 GAMING X, zamknięto mi wątek dla karty 1070 i skierowano wskazanym linkiem  aby aktualizować vBios za pomocą Live Update! niestety u mnie to rozwiązanie nie działa, o czym dyskutowałem z pomocą techniczną MSI już sporo czasu temu i nie dano odpowiedzi dlaczego Live Update! u mnie nie wyświetla ani wersji biosu (brak wogóle tej linijki gdzie wyświetlana jest wersja vBios), ani nie ma opcji przeszukiwania i sprawdzania wersji vBios, która na górze ramki obok "Optional utility" powinna mieć możliwość zaznaczenia kwadracika. Jedynym sposobem aktualizacji vBios więc jest to forum.
Jeśli możnaby prosić o podesłanie ostatniej wersji vBios dla GTX 1080 GAMING X, S/N:602-V336-320B180..., obecna wersja zrzucona GPU-Z v2.31.0 link: https://drive.google.com/file/d/1QGOjy--acHSexlr-vxAITzzMsPseJ5K-/view?usp=sharing
Płyta główna: Z270 SLI Plus
BIOS: 1.A0
CPU: i7-7700K
Chłodzenie CPU: BeQuiet Silent Loop 240mm
VGA: GTX 1080 Gaming X
HDD: ADATA 512GB XPG SX8200 Pro
RAM: XPG Spectrix D41 16GB 3600MHz CL17
PSU: BeQuiet Power Zone 750W
Napęd: Bluray
Inne: FRACTAL Design Define R6C
OC: Nie

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GTX 1080 Gaming X 8G - wersja bios
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2020, 21:38:15 »

Witam

Centrala odcięła dostęp do vBIOS z przyczyn których nie jestem upoważniony by komentować. Dlatego od teraz, jedynym sposobem by uzyskać vBIOS jest LiveUpdate. Jeżeli masz modyfikowany, i nie zrobiłeś backup'u oryginału, to cóż...
Możesz też skontaktować się ze sprzedawcą w sprawie reklamacji.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

mamikolaj

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2020, 12:40:24 »

Każda karta lub płyta główna, którą kupuje ma oryginalny bios, i zawsze aktualizuję na oficjalne biosy, nie robię też żadnych modyfikacji, a mimo to jakoś Live Update! nie działa. No cóż będę próbował dalej ich męczyć, ale jakoś nie skorzy są żeby odpowiadać na zgłoszenia. Tutaj można było taką prozaiczną wydawałoby się sprawę załatwić z waszą nieocenioną pomocą. Niestety akurat teraz gdy robię modernizacje sprzętów w domu u dzieci i u siebie zablokowali.
No cóż, dalej będę czekał na odpowiedź od nich albo powtarzał zapytanie - też dziwnie przyjmują zgłoszenia tylko w języku angielskim, w którym nie jestem biegły i muszę przez tłumacza Googla pisać, a poźniej po zgłoszeniu już można po polsku odpowiadać.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2020, 20:15:46 »

Każda karta lub płyta główna, którą kupuje ma oryginalny bios, i zawsze aktualizuję na oficjalne biosy, nie robię też żadnych modyfikacji, a mimo to jakoś Live Update! nie działa.
Jeżeli nic nie znajduje, to najprawdopodobniej masz najnowszą wersję.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

mamikolaj

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2020, 06:21:32 »

Nie, to raczej nie to. Wszystkie moje karty które przeszły przez komputer nie miały aktualnych biosów począwszy od GTX 970, do którego bios otrzymałem od wsparcia technicznego, jak i te GTX 1070 kórych biosy otrzymałem od was na forum. Poprostu Live Update! nie funkcjonuje tak jak by sobie życzyli. Na filmiku jak aktualizować vBios, są opcje które się u mnie nie pojawiły między innymi VGA BIOS, pomimo przeinstalowania programu. Dlatego Live Update! nie poszukuje nawet biosu karty graficznej. W zakładce Bios Update sprawdza tylko wersję płyty. Przedewszystkim powinien wyświetlać na dole okna wersję biosu karty, a tam jest tylko pusta linijka i tak było i jest z każdą kart graficzną. Pisze do wsparcia dalej. Pozdrawiam.