Autor Wątek: MSI z390 meg Ace.  (Przeczytany 334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotrgrobelny2

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI z390 meg Ace.
« dnia: 25 Kwiecień 2020, 09:47:31 »

Witam mam pytanie odnośnie temperatury procesora idle u mnie one zaczynają się od 50-55 stopni gdzie w biosie jest to 38 stopni dodam że wcześniej na z390 aorus master lub ultra te temperatury idle wahały się między 30-35 stopni. Kompa złożyłem we wtorek, co może być przyczyną takich dużych temperatur w idle oczywiście?
Procesor 8700k po skalpie 4.9 napięcie na 1.340 płyta podbija do 1.356v
Płyta z390 meg Ace
Pamięci hyperx predator 3333mhz
Ps. Dodam że procek na stocku posiada takie same temperatury jak i na 4.9 mhz procesor i grafika w LC temperatury na grafice w idle są ok jak wcześniej 26-30 stopni. Może po prostu MSI ma takie temperatury w idle sam nie wiem więc piszę bo nie wiem czy nie zwrócić płyty w ramach zwrotu 14 dniowego.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2020, 10:19:46 wysłana przez piotrgrobelny2 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI z390 mega Ace.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2020, 10:21:25 »

Witam

Przeczytałeś co napisałeś?
Co jest odpowiedzialne za odprowadzanie ciepła z procesora? Płyta? Chyba nie :)
Coś może być w ustawieniach w BIOS, np włączone fixed ratio mode .
Przeinstalowałeś Windowsa? Na pewno taka temp w idle? Wchodząc w BIOS, procesor jest obciążony na poziome 30-40%, a nie idle. Może jakiś wirus wisi w powietrzu :)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

piotrgrobelny2

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI z390 meg Ace.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2020, 10:37:57 »

A czy Ty przeczytałeś ci ja napisałem? Nową płytę montowałem we wtorek co z tym idzie nowy system więc po co reinstalacja systemu...? Ciepło odprowadza blok wodny z proca i karty przez obieg za pomocą pompy i 2 chłodnic 360 45mm X2. Napisałem że odczyt w biosie temperatury procesora jest 38 stopni a po załadowaniu systemu 55 stopni. Może moje pytanie Cię przerosło choć było bardzo proste ale ponownie je specjalnie dla Ciebie " czy płyty MSI mają po załadowaniu systemu temperatury w okolicach 55 stopni czy u mnie jest coś nie tak. Wirusa nie ma przeskanowałem kopma.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2020, 13:13:52 »

Grzecznie.

System po tego typu zmianie (płyty głównej) najlepiej przeinstalować.
Nie, płyty MSI tak nie mają. U mnie na Z390 Godlike z blokiem wodnym na i9 9900k mam 27C w Idle, i 70C pod obciążeniem. Wszystko zależy od ustawień BIOS. Podeślij zrzuty ekranu z okienka OC.

Sprawdź czy blok dobrze dokręcony. Jakie temp masz pod pełnym obciążeniem?
Przeskanuj system różnymi skanerami typu Malwarbytes tak na zaś. Możliwe też że w przeglądarce masz wtyczke od koparki. Podrzuć zrzuty ekranu jak wygląda obciążenie procka podczas tzw idle.
RAM na Aorusie też na 3333mhz miałeś? To też wywiera dodatkowy stres na procku.

piotrgrobelny2

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień 2020, 14:05:50 »

Sory system przeinstalowałem od razu bo system nie wstawał.
Blok dokręcony już sprawdzałem.
Malwarbytes jednym skanowałem.
RAM na Aorusie też na 3333mhz miałeś: tak taki jest profil1 xmp
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2020, 14:12:53 wysłana przez piotrgrobelny2 »

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień 2020, 18:46:31 »

A tu przypadkiem nie jest ciut za wysokie napięcie ustawione? Dodatkowo po instalacji czystego Windowsa czasem trochę musi potrwać zanim sobie pościąga wszystkie aktualizacji, zindeksuje dyski itd. dlatego na początku użycie procesora może być wyższe a więc i temperatury.

piotrgrobelny2

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień 2020, 19:32:08 »

Napięcie ok niżej nie da rady. Właśnie miałem pisać że temat ogarnąłem. Płytę kupiłem w morele na autlocku 100 taniej bo był zwrot od użytkownika potrzebowałem czegoś bo zdechła mi płyta aorus ultra i oddałem na gwarancję, zresetowałem bios do ustawień fabrycznych clear-mos jeszcze raz reinstalacja windowsa i jest ok może poprzedni właściciel coś poknocił i oddał ja nie wiem nie istotne ważne że jest ok dzięki za pomoc i za zaangażowanie w tym poście. Dodam jeszcze że w menadżerze zadań w wydajności procek chodził na 100 % tylko pytanie dlaczego...
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2020, 19:36:23 wysłana przez piotrgrobelny2 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Kwiecień 2020, 21:55:01 »

Mogło być wiele powodów czemu na 100% chodził. A skoro na 100%, to nie był idle :)
Dobrze słyszeć że rozwiązałeś problem.