Autor Wątek: Dragon Centre - problem z wyłączaniem systemu  (Przeczytany 805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gwath

• Szeregowiec
  • *
  • :
Dragon Centre - problem z wyłączaniem systemu
« dnia: 24 Kwiecień 2020, 05:27:35 »

Witam!
Zwracam się z prośbą o pomoc z rozwiązaniem następującego problemu:
Po instalacji Dragon Centre sam program działa prawidłowo, ale pojawia się problem w wyłączaniem systemu. Przy użyciu opcji "Zamknij" komputer jakby częściowo się wyłącza, jednak nadal działają wentylatory w obudowie i dopiero przytrzymanie przycisku Power wyłącza ją całkowicie. Także opcja "Uruchom Ponownie" nie działa prawidłowo, przy ponownym uruchamianiu pojawia się czarny ekran z migającym kursorem i tak zostaje. Przed instalacją Dragon Centre, jak i po przywróceniu systemu do wcześniejszego punktu nie ma takiego problemu. Dodam że wyłączyłem opcję "Włącz szybkie uruchamianie" i nie pomogło.
Sterowniki są aktualne, najnowszy bios, system Windows 10 Home, zainstalowano także Live Update, MSI X-Boost, MysticLight, AppMenager i Nahimic 3.
Specyfikacja komputera:
Płyta główna MSI X470 Gaming Plus
Procesor Ryzen 2600X z chłodzeniem SilentiumPC Ferra
Ram 2x16 GB Kingston HyperX 3200
Grafika Gigabyte RX 5700 XT
Zasilacz Gigabyte G750H 750W
Obudowa Modecom Volcano Ceres
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2020, 06:28:08 wysłana przez gwath »

gwath

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Dragon Centre - problem z wyłączaniem systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2020, 13:40:52 »

Edit do wątku. Samo SDK stwarza problem, sprawdzone po zainstalowaniu bez Dragon Centre.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2020, 13:44:52 »

Hej,
Poproszę o nieco więcej informacji do diagnozy:
Jaki build systemu operacyjnego? System w UEFI?
Jaka wersja BIOSu na płycie?
Wyłączyłeś szybkie uruchamianie w Panelu Sterowania?
Pobierasz DC ze strony wsparcia dla płyty - https://pl.msi.com/Motherboard/support/X470-GAMING-PLUS ?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

gwath

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2020, 14:44:45 »

System Windows 10 home wer. 1909 ,w UEFI, BIOS najnowszy z dn. 11.11.2019 wer. E7B79AMS.AGO. Szybkie uruchamianie wyłączone.
DC pobierałem ze strony wsparcia MSI dla mojej płyty głównej, ale też próbowałem z Microsoft Store ( zawsze ten sam rezultat )
Dodam że DC nie odinstalowuje LiveUpdate i innych narzędzi do płyty głównej. Na innym domowym komputerze z płytą  MSI B450  odinstalowało stare narzędzia i wszystko działa bez zarzutu.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2020, 14:47:24 wysłana przez gwath »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwiecień 2020, 15:05:15 »

Hej,
Spróbuj odinstalować ręcznie te programy dodatkowe. Zrestartuj kompa i wyczyść ręcznie katalogi MSI W Program Data, Program Files, Program File (x86). Ponowny restart i spróbuj wtedy zainstalować oprogramowanie.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

gwath

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień 2020, 06:53:36 »

Odinstalowałem i wyczyściłem pozostałości po starych programach MSI, część przez Revo Unistaler ( także dane w rejestrze ), część ręcznie w trybie awaryjnym. Ponownie zainstalowałem DC i SDK i problem nadal występuje. Sprawdziłem też integralność systemu i nie znalazło żadnych błędów.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:06:45 »

Hej,
Nie używasz przypadkiem oprogramowania Valorant - anty-cheat? Słyszałem, że to oprogramowanie powoduje problemy z niektórymi aplikacjami.
Z mojej strony mogę jedynie zalecić po prostu reinstalację systemu. A jak to nie pomoże - napisz do nas ina info.pl@msi.com, z dokładnym opisem problemu, numerami seryjnymi sprzętów MSI i pełną konfiguracją sytemową (procesor, grafika, ram, peryferia), wersjami problematycznego oprogramowania, eksportem z msinfo32 - zgłosimy to do HQ do testów.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

gwath

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień 2020, 16:19:16 »

Zainstalowałem czysty system na wolnym dysku i tam wszystko działa prawidłowo. Jednak to była wina systemu. Dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Kwiecień 2020, 13:10:04 »

Hej,
Dobrze słyszeć, że sobie poradziłeś. Dzięki za info!

pozdrawiam,

MSI FAE Poland