Autor Wątek: MSI RTX 2070 SUPER GAMING X - szum karty bez włączonych wiatraków  (Przeczytany 470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cjow17

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam, posiadam kartę graficzną taką jak w temacie, RTX 2070 super gaming x. To już moja 3 sztuka tego samego modelu. W grze DOOM Eternal jak dochodzi do pewnego ekranu w którym trzeba wcisnąć przycisk myszy by przejść dalej, karta zaczyna wydawać z siebie szum. Podczas rozgrywki też jest ten szum, ale jak wcisnę pauzę to ustępuję. Nie jest to pisk co by od razu wskazywało na cewki, tylko szum, a wiatraki w ogóle się wtedy jeszcze nie kręcą. Dopiero jak ustawiłem ograniczenie FPS do 55 klatek to ten szum znika. W grze CS GO ustawienie ograniczenia FPS na 144 działa dopiero jak zmienię rozdzielczość na FH, bo na rozdzielczości 2K też jest szum, ale tylko podczas rozgrywki, w menu nie ma. COD WM też szum. To już mój 3 egzemplarz, który zgłosiłem na wymianę. Niedługo sklep mi odmówi tych wymian. Może ja coś źle robię, może są jakieś ustawienia o których nie wiem. Albo mam takiego pecha i to faktycznie są cewki. Podczas przeglądania internetu bądź powiedzmy grania w Tibie jest cicho aż miło.
Specyfikacja komputera:
Płyta główna MSI mortar max
procesor ryzen 5 3600
Kości pamięci hyperx 2x8gb 3200
Zasilacz spc supremo fm 2 650W - sprawdzałem na innym zasilaczu 600W i jest to samo.
Wersja BIOSU 2.60
Proszę Was o pomoc.
Pozdrawiam.

cjow17

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI RTX 2070 SUPER GAMING X - szum karty bez włączonych wiatraków
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2020, 21:25:20 »

Zapomniałem wrzucić w poprzednim poście jeszcze wersji biosu GPU.
Do pobrania poniżej, zapisana programem GPU-Z 2.30.0
https://www65.zippyshare.com/v/dBGnLRT5/file.html

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwiecień 2020, 21:59:24 »

Witam

Piszczące cewki to normalna sprawa, szczególnie przy wysokich fps.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

cjow17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Kwiecień 2020, 22:15:53 »

Ale to właśnie nie brzmi jak cewki.
Nie wiem czy można wrzucać linki z youtube, jeśli nie to proszę moderatorów o usunięcie, ale mam właśnie tak samo (a nawet głośniej) jak ten ktoś na filmie, tylko on ma inną kartę:

Możliwe, że 3 egzemplarze robią to samo? Ciekawe czy ludzie, którzy wypisują komentarze pod tą kartą na x-kom bądź morele też tak mają tylko nie zwracają na to uwagi. Nie można napisać wtedy, że karta jest cicha , ponieważ nie jest, szczególnie nocą to doskwiera.
W DOOM karta ma ten dźwięk nawet przy 60 FPS, dopiero 55 jak wrzucę to zanika.
W stress teście FurMark też jest cicho.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2020, 22:41:03 wysłana przez cjow17 »

gramwklocki

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2020, 23:47:06 »

Też tak mam ale nie w każdej grze i nie zawsze ale często słychać ten dźwięk ja to olewam bo mam dużo większy problem z resztą sam wiesz :D ale co do tych opini to X kom chyba przykłada do tego jakąś dużą wagę mam taką anegdotkę z nimi związana mianowicie kiedyś zepsuła mi się myszka i napisałem o niej opinie na stronie x kom oczywiście opinie nie pozytywną i po godzinie zadzwonił do mnie gość i pyta czy może nie zamieszczać tej opini bo to pierwszy taki przypadek z tą myszą i żebym wysłał na reklamację tak zrobiłem dostałem nową po miesiącu nowa też się zepsuła także ten  ???

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień 2020, 08:45:25 »

Tak, wszyscy sprzedawcy zmieniają opinie a recenzentom na Youtube płacą by była to wyłącznie pozytywna opinia...

W Twoim przypadku, bardziej prawdopodobne jest to że zasilacz powoduje piszczące cewki. To że 500W czy 800W nie ma znaczenia, tak samo producent. Rating 80+ Gold to dobra sprawa, i większość osób które narzekają na piszczące cewki mają zasilacze NoName 800W bez ratingu 80+ (nie mówiąc już o Gold).
Ty masz 80+ Gold. Więc co może być innego jeżeli już sprawdziłeś różne 3 egzemplarze? Bywają zasilacze, które są w jakiś sposób zbudowane że tak czy siak wywołują te cewki. Pamiętam jeden z lepszych modeli zasilaczy EVGA też powodował piszczące cewki na GTX1080ti, mimo tego że 850W i rating Gold to było aż nadto co wymagane do zasilenia całego sprzętu.

Piszczące cewki ogólnie nie są podstawą do gwarancji, chyba że jest to bardzo uciążliwe. Ty mając 3 egzemplarz wątpię by to był problem z kartą. Na pierwszym jeszcze bym sugerował wymianę, ale przy 3 egzemplarzu szukaj winnego w zasilaczu. Nie podałeś co to za inny zasilacz był który sprawdziłeś. Odnośnie zasilaczy Silentium nie wypowiem się, bo nie miałem żadnego.
W PC które składam znajomym, używam zasilaczy SuperFlower, Corsair i Seasonic. Sprawdzone, super jakość. Piszczące cewki raz miałem, przy słabej jakości zasilaczu.

Odpal sobie Cloudgate 3D Mark benchmark oraz Skydiver 3D mark, i posłuchaj pieśni karty graficznej :)
Przy wysokich FPS to normalne, a jak piszczą cewki przy niższych FPS to skieruj oczy ku zasilaczowi.
PS: podesłałeś filmik, pod nazwą coil whine (piszczące cewki) :) I tak, to są cewki.

cjow17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień 2020, 16:51:53 »

A który konkretnie zasilacz byś mi polecił, ponad 600W,w pełni modularny najlepiej no i cichy :)? Mogę kupić i w razie czego odesłać jeśli nic on nie zmieni. A co do filmiku na końcu jest znak zapytania, więc koleś też nie wiedział czy to cewki czy coś innego. Póki co ten egzemplarz karty graficznej co mam wymienię bo to świeża sprawa więc cały czas łapię się w 14 dni na zwrot lub wymianę. Tylko jakbyś mógł mi jakiś konkretny zasilacz polecić, który będzie miał zapas na przyszłość też. Jak tylko nowa karta przyjdzie i będzie to samo to wtedy bym go zamówił i sprawdził.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2020, 16:57:57 wysłana przez cjow17 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień 2020, 17:35:03 »

Corsair seria RM lub HX. Seasonic Focus. Superflower leadex iii. Thermaltake Toughpower Grand. To już co znajdziesz na swój budżet, oraz może jakaś promocja będzie. Te zasilacze są 550W+

cjow17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwiecień 2020, 20:20:42 »

To który będzie lepszy żeby na 100% wykreślić zasilacz jako powód piszczących cewek w karcie graficznej:
https://www.x-kom.pl/p/472755-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-650w-80-plus-gold.html
https://www.x-kom.pl/p/514792-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-750w-80-plus-gold.html
Proszę o szybką odpowiedź.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień 2020, 20:26:48 »

Seasonic powinien być dobrym wyborem. Sądząc po cenie, aż się dziwie że Corsair jest 100W słabszy a kosztuje tyle samo... Seasonic zawsze bywał droższy.

cjow17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwiecień 2020, 14:45:37 »

Niestety nic to nie pomogło. Cały czas to samo, czyli 3x pod rząd trafiła mi się głośna wersja kart graficznych...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Kwiecień 2020, 15:39:12 »

W szoku jestem.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że sklep dostał walniętą partię. Bo przy dobrym zasilaczu, piszczące cewki są ok ale przy pewnych warunkach typu 800fps w menu. Ale to już musisz ze sklepem i MSI rozmawiać.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Kwiecień 2020, 13:08:24 »

Hej,
Opisz dokładnie problem (z numerami seryjnymi kart, jak masz wszystkie), ewentualnie jakimś nagraniem problemu, jeśli jesteś w stanie to zrobić. Opisz pełną specyfikację sprzętu (zwłaszcza zasilacz) oraz wersję driverów i eksport z msinfo32. Podeślij na info.pl@msi.com, spróbujemy temat zweryfikować.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland