Autor Wątek: Problem z konfiguracja dzwięku przestrzennego.  (Przeczytany 271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bezwerchny

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z konfiguracja dzwięku przestrzennego.
« dnia: 21 Kwiecień 2020, 15:55:41 »

Witam jestem posiadaczem plyty mpg x570 gaming plus, wybralem ja dlatego iz posiadala zlacze optyczne, tak na wszelki wypadek ale teraz gdy zaczalem sie bawic mam problem z poprawna konfiguracja tak bym ujarzmic dzwiek przestrzenny. Mam mozliwosc dwojakiego podlaczenia komputera i zadowoli mnie jakikolwiek.

1. PC > KINO DOMOWE AUDIO
    PC > TV VIDEO

2. PC > TV ARC > KINO DOMOWE

Zaden z polaczen na razie nie dziala.

Przy optyku nie moge ustawic wyjscia na dziwiek przestrzenny, zawsze pokazuje 2 kanaly. Co ciekawe jak dam na pierwszym obrazku DTS AUDIO i klikne testuj windows puszcza dzwiek przestrzenny i z kazdego głośnika szłysze poprawnie dziwęk testowy ale już dalej nie mogę nic zmienic. W grach mam jedynie stereo. Więc może cos robie nie tak? Jakies pomysly?

Druga opcja to puszczenie wejsciem ARC przez telewizor który pozniej optykiem sle do kina ale tutaj tez jedynie stereo chce isc, jak wiedac na obrazku wyjscie 5.1 i 7.1 jest w tej konfiguracji zaszarzone. Kabel HDMI który uzywam jest w wersji 2.0 wiec z latwoscia powinien dzwiek przestrzenny ogarnac.

A tutaj screen z ustawien realteka: