Autor Wątek: MSI RTX 2080 wiatraki nie działają  (Przeczytany 298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cezar.wwa

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI RTX 2080 wiatraki nie działają
« dnia: 15 Kwiecień 2020, 12:34:42 »

Witam wszystkich,

Tak jak w temacie powyżej a mianowicie moja karta potrafi się rozgrzać do 55 stopni Celsjusza a wiatraki się nie włączają :( Dałem za tą kartę ok. 3500 i jak dla mnie był to strasznie duży wydatek ale marzyłem o takim sprzęcie i wziąłem na raty. Mam ją od nie dawna i chciałbym aby dłużej mi działała niż tylko na czas rat do spłaty. Tryb COOLER BOOST w programie Dragon Center działa i wtedy wiatraki się wł., pytanie czy one również się wł. podczas grania automtycznie czy też powinny być odpalone jak tylko komputer sie odpala a wiatraki nie powinny gasnąć. Z góry dziękuje za odp.

Pozdrawiam
CezaR

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI RTX 2080 wiatraki nie działają
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2020, 13:05:00 »

Witam

Zrywałeś naklejkę z wentylatorów podczas montażu?
Wentylatory do około 65C nie będą się kręcić, to funkcja Zero Frozr. Warto poczytać opis produktu przed zakupem ;)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2020, 13:48:23 »

Hejka,
To co opisujesz jest normalnym działaniem sprzętu - https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-2080-GAMING-X-TRIO. Tak jak pisał @Nichrome, wiatraki włączą się gdy temperatura będzie powyżej 60 stopni. Zakupiłeś, moim zdaniem, bardzo fajny sprzęt. On jest tak stworzony, by kultura pracy, gdy nie potrzeba większego chłodzenia, była jak najwyższa. Problematyczny by był fakt, gdy temperatura by zaczynała dobijać do np. 70 stopni, a wiatraki nadal by się nie kręciły. Ale z tego co opisujesz - to nie ma miejsca.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Cezar.wwa

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2020, 16:56:01 »

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, udało mi się uporać z problemem. W programie Dragon Center miałem zaznaczone "ZERO FROZR" i dlatego się wiatraki nie załączały :) Wystarczyło odznaczyć i po problemie ale mimo wszystko dziękuję za pomoc, teraz mogę spać spokojnie ;)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2020, 10:12:10 »

Hej,
Dzięki za info, temat zamykam. :-)

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland