Autor Wątek: Tomahawk MAX B450 i problem z USB 3.2 gen2  (Przeczytany 435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smirnof808

• Szeregowiec
  • *
  • :
Tomahawk MAX B450 i problem z USB 3.2 gen2
« dnia: 14 Kwiecień 2020, 11:31:00 »

Witam,

Mam problem z portem USB 3.2 gen2. Gdy podłączę do niego jakikolwiek dysk w kieszeni USB 3.1 lub zwykły hub to komputer uruchamia się, ale zatrzymuje przed ekranem biosu i  nie przechodzi dalej. Jeśli dysk podłączę już po zalogowaniu do Windowsa to jest normalnie wykrywany i działa bez problemu. Także port działa prawidłowo. Problem jest tylko z zabootowaniem z podłączonym urządzeniem, nawet hubem do którego nic nie jest też podłączone. Próbowałem już wielu kombinacji w biosie. Gdy wyłączę tryb legacy w ustawieniach USB to komputer bootuje, ale urządzenie podpięte pod ten port nie jest wykrywane podczas bootowania i nie mogę z niego nic uruchomić. I teraz zastanawiam się czy w biosie są jeszcze jakieś opcje to kontrolujące, czy mam uszkodzoną płytę czy ten typ tak ma i nic się z tym nie da zrobić (swoją drogą mocno reklamowany port USB 3.2 jest w takim wypadku zupełnie nieprzydatny).

Stalker 82 Im

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Tomahawk MAX B450 i problem z USB 3.2 gen2
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2020, 00:29:07 »

"Próbowałem już wielu kombinacji w biosie". To teraz pokombinuj ze sterami a jak to nic nie da to zmień bios.

smirnof808

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2020, 06:16:44 »

"Próbowałem już wielu kombinacji w biosie". To teraz pokombinuj ze sterami a jak to nic nie da to zmień bios.
Szkoda, że nie przeczytałeś dokładnie co napisałem. Co mają sterowniki do wieszania kompa w trakcie bootowania ? Bios mam najnowszy i nie zamierzam robić downgrade.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2020, 13:43:27 »

Hej,
Opisz całą konfigurację sprzętu (co dokładnie masz podłączone, jakie podzespoły, zasilacz, RAM, obudowa). Załącz numer seryjny sprzętu. Jaką kieszeń podłączasz,  jakie dyski w niej? Dokładnie jaka wersja BIOSu - nie zaszkodzi zdjęcie/print screen. Wyślij wszystko na info.pl@msi.com, spróbujemy zduplikować problem.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

6listkow

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2020, 16:11:38 »

Jesteś pewny, że komputer nie próbuje się uruchomić z tego dysku? Jak masz jako pierwszy ustawiony uefi hdd to masz jeszcze ustawienia priorytetu jeśli jest kilka dysków i po podpięciu tego na USB okazuje się, że dostaje priorytet. Po podłączeniu wejdź do biosu i sprawdź te ustawienia ale nie po ikonkach u góry tylko ustawienia zaawansowane

smirnof808

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Kwiecień 2020, 11:03:10 »

Problem za radą moda zgłosiłem do MSI Polska, po 3 dniach otrzymałem świeży bios 3.63 (najnowszy na stronie 3.50), który problem rozwiązał. Dzięki za pomoc. Szczerze to jestem w lekkim szoku, że problem dało się tak szybko załatać.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Kwiecień 2020, 12:59:33 »

Hej,
Dzięki za info, cieszę się, że rozwiązałeś problem.
Temat zamykam.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland