Autor Wątek: Mistic Light nie działa  (Przeczytany 599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcin.homa84

• Szeregowiec
  • *
  • :
Mistic Light nie działa
« dnia: 10 Kwiecień 2020, 19:51:50 »

Witam!
Mam problem. Mistic Light nie działa. Diody LED są cały czas czerwone. Nie mogę dokonać żadnych zmian w zakładce Mistic Light w aplikacji Dragon Center. Zaznaczam, że system Windows 10 został zresetowany do ustawień fabrycznych. Potem dokładnie zaktualizowany. Bios zainstalowany najnowszy 2.90 wersja. Sterowniki i narzędzia płyty dostępne na stronie MSI do mojej B360 gaming plus wszystkie jakie się dało zainstalowane. Mimo to Mistic Light nie działa.
Proszę o pomoc!
Pozdrawiam!

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Mistic Light nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2020, 22:23:02 »

Witam

Jakie diody?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

marcin.homa84

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2020, 10:33:35 »

W załączniku posyłam zdjęcie płyty. Mam na myśli tą ścieżkę ledową co na czerwono się cały czas świeci (w lewym dolnym rogu zdjęcia). A jeszcze gdzieś wyczytałem ze kości pamięci ram Corsair tez są wykrywalne przez aplikacje Mistic i można zmieniać. Ale u mnie nie wykrywa ich. Aplikacja wykrywa tylko płytę, ale co z tego jak nic w niej nie mogę edytować.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2020, 11:40:42 »

Z ostatnimi wersjami ML bywały różne problemy, kilka osób zgłaszało że program nie wykrywa sprzętu by móc go kontrolować.
Na dniach będzie nowa wersja 1.0.0.58, spróbuj ją jak wyjdzie.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

marcin.homa84

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2020, 13:51:16 »

Już tą wersję 1.0.0.58 mam zainstalowaną i ona u mnie nie działa tak jak zresztą poprzednie wersje. Komputer kupiłem roczny używany. Sam mam go już rok i nigdy ML u mnie nie działał. W załączeniu posyłam jeszcze info. systemowe możne się na coś przyda. A co do ML to już sam nie wiem czy jeszcze drążyć temat czy dać sobie z tym spokój.
Pozdrawiam!

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2020, 13:39:21 »

Hejka,
Zgłoś temat na info.pl@msi.com. Opisz dokładnie, załącz ewentualnie obrazujące fotki. Daj numer seryjny płyty, informacje o całej specyfikacji. I eksport z msinfo32. Zobaczymy co się da zrobić z tematem.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

6listkow

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2020, 16:14:35 »

Zainstaluj najnowszy dragon center, wyłącz podświetlenie na płycie - ML niestety jest bardzo kiepskim rozwiązaniem jednobarwnym, a potem odpal soft od pamięci i ustaw sobie. Mam pamięci adata spectrix i właśnie tak zrobiłem. Szkoda, że msi nie korzysta z ledów adresowalnych. Trochę rozczarowany tym jestem.