Autor Wątek: B450-A PRO MAX, dual gpu.  (Przeczytany 362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jacekm460

• Szeregowiec
  • *
  • :
B450-A PRO MAX, dual gpu.
« dnia: 05 Kwiecień 2020, 17:13:55 »

Witam, po podłączeniu drugiej karty graficznej (bez uzywania SLI) napotkałem na pewien problem. Z główną kartą graficzną wszystko działało dobrze. Problem polega na tym, że po instalacji sterowników Nvidia Control Panel nie jest widoczny / można go tylko wyłączyć ("exit" po kliknieciu prawym w tray'u). Dodatkowo, w Task Manager'ze jako GPU0 pokazuje słabszą - dodatkową kartę graficzną.

Kartę dodałem, ponieważ mam 2 monitory - brakowało slotu na DVI (przez kolorystyke na HDMI ta cała szopka sie zaczela, nie dało się tych kolorów porządnie ustawic, HDTV)

Grafiki sa wykrywane poprawnie, tylko brakuje Control Panel'u.

CPU: Ryzen 5 3600
Płyta: B450-A PRO MAX
Głowna grafa: GTX 1070
Dodatkowa grafa: GTX 750Ti

jacekm460

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: B450-A PRO MAX, dual gpu.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2020, 19:08:59 »

Problem z Control Panel'em rozwizązany, zainstalowałem Nvidia Control Panel ze sklepu Microsoft, wyłączyłem procesy o nazwie "Nvidia Display Container" i odpaliłem ową aplikację.

Jak mogę zrobić aby główna karta graficzna w taskmanagerze byla wykrywana jako GPU0?
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2020, 19:52:36 wysłana przez jacekm460 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: B450-A PRO MAX, dual gpu.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2020, 10:17:14 »

Hej,
Napisz na info.pl@msi.com z opisem problemu. Nie jest to standardowe wykorzystanie kart graficznych i nie jestem w 100% przekonany, że w ogóle coś takiego będzie działać prawidłowo. Napisz - spróbujemy zweryfikować.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland