Autor Wątek: Realtek problem.  (Przeczytany 762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wojownik07

• Szeregowiec
  • *
  • :
Realtek problem.
« dnia: 04 Kwiecień 2020, 14:39:07 »

Witam, wczoraj po przerwie w użytkowaniu włączonego komputera (ok. 20 min) postanowiłem włączyć jakiś film, po czym okazało się, że jest brak dźwięku. Próbowałem chyba wszystkiego, zmieniałem ustawienia w konsoli realteka, odłączałem i podłączałem słuchawki, po czym odinstalowałem sterownik, zainstalowałem go i dźwięk wrócił, ALE: Dźwięk jest o wiele cichszy na maksymalnych ustawieniach niż był przed tą sytuacją, równie podobna sytuacja jest z mikrofonem, jest on o wiele cichszy oraz szumi (wygląda na brak sterownika, lecz go instalowałem). Po sprawdzeniu czy sterownik znajduje się w folderze Program Files okazało się, że go tam nie ma. Drugą rzeczą którą sprawdziłem to menadżer urządzeń, którego wstawiam zdjęcia, zamiast Realtek High Definition Audio, który mają wszyscy moi znajomi, z którymi się kontaktowalem, ja mam "Realtek(R) Audio. Jeżeli jest to ważne to posiadam płytę głowną MSI B450 GAMING PLUS MAX, oraz system 64bitowy Windows 10. Proszę o pomoc w naprawieniu tego nietypowego zjawiska :/ .

« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2020, 14:41:35 wysłana przez wojownik07 »

w.szramowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Realtek problem.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2020, 10:31:26 »

Mam to samo od wczoraj. Laptop był włączony i po jakimś czasie odpaliłem YT i dźwięk zniknął! Coś mi się wydaje, że komp ściągnął jakąś aktualizacje i coś nie halo z dźwiękiem. Próbowałem instalować na nowo sterowniki i bez rezultatu! Nie wiem o co kaman!

w.szramowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2020, 11:58:22 »

Dźwięk powrócił :-)   Moje rozwiązanie: 1) Wybierz normalne urządzenie audio, które już nie działa (poprzez symbol głośnika Windows na pasku zadań). Dla mnie „głośnik (Realtek (R) Audio)”.

2) Kliknij prawym przyciskiem myszy symbol głośnika i wybierz „Otwórz ustawienia dźwięku”.

3) Przewiń w dół w oknie dialogowym i wybierz „Panel sterowania dźwiękiem”.

4) Wyszukaj urządzenie audio w oknie, które zostanie otwarte (powinno mieć zielony znacznik wyboru, tak jak to wybraliśmy w kroku 1) i wybierz je.

5) Wybierz „Właściwości”.

6) Wybierz zakładkę „Zaawansowane”.

7) Usuń wszystkie zaznaczenia z „Trybu wyłączności” i „Wzmocnienia sygnału”.

8) Potwierdź za pomocą „Ok”.

wojownik07

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2020, 12:38:53 »

Niestety u mnie to nie zadziałało, ja mam dźwięk, lecz jest on o wiele cichszy niz przed reinstalacją sterownika, oraz mikrofon nie działa równie poprawnie :/

w.szramowski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Kwiecień 2020, 13:14:41 »

Podobno wczoraj Nahimic dał jakąś aktualizację która spowodowała u niektórych problem z dźwiękiem (w tym u mnie) i `gryzie` się z Realtek`iem. Odinstalowałem Nahimic`a i zainstalowałem od nowa z Microsoft sklepu. Może tu jest problem?

zomgz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień 2020, 22:10:51 »

Witam

mam podobny problem, stalo sie to po aktualizacji systemu

probowalem zrobic to co napisal w.szramowski ale niestety nic to nie dalo, w "dodaj usun programy" w ogole nie wykrywalo zadnego oprogramowania audio pt realtek audio drivers albo cos w tym guscie. z poziomu zarzadzania komputera usunelem sterowniki i urzadzenie realtek audio i nastepnie zainstalowalem sterowniki ze strony msi, glos niby wrocil ale jest taki bardzo "pusty", z kolei mikrofon jak nie dzialal tak nie dziala... kolejna sprawa, ze po ponownym uruchomieniu komputera, system wraca tak jakby do poprzedniego stanu rzeczy i spowrotem nie mam glosu...

co do nahimic'a to nie wiem gdzie tego szukac, bo w dodaj usun programy tego nie ma, w wyszukiwarce plikow na pasku tez mi nic nie pokazalo, chyba ze pod inna nazwa sie kryje o ktorej nie wiem.

jezeli ktos ma jakis pomysl co zrobic to bylbym mega wdzieczny, tylko prosze bez pomyslow typu format :P
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2020, 22:38:48 wysłana przez zomgz »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwiecień 2020, 12:53:18 »

Hej,
Pierwszy pomysł na poprawę sytuacji, wykonanie zaleceń: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=14043.0
Drugi:
1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows i przejdź do Menedżera urządzeń.
2. Rozwiń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier w Menedżerze urządzeń.
3. Prawym przyciskiem myszy kliknij RealTek High Definition Audio, a następnie kliknij Odinstaluj.
4. W oknie dialogowym Potwierdź usunięcie urządzenia:
5. Kliknij opcję Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, aby usunąć sterownik systemu Windows.
6. Kliknij OK, aby rozpocząć proces odinstalowywania
7. Nie uruchamiaj ponownie!
8. Uruchom instalator RealTek Audio i teraz uruchom ponownie.
Pierwsza metoda była testowana, ale z innymi problemami - często pomaga. Druga metoda była próbowana przez nasz oddział w innym kraju i też zadziałała. Niestety, ja jeszcze nie miałem możliwości jej przetestować (słyszałem o problemach na linii Nahimic>Realtek>aktualizacja Windows, ale jeszcze osobiście ich nie doświadczyłem, na kilku laptopach MSI), więc nie wiem czy zadziała - ale warto spróbować, to nie jest wiele pracy.
Dajcie znać czy to w jakikolwiek sposób pomogło!

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

zomgz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwiecień 2020, 12:24:38 »

zrobilem druga metode wczesniej i dzwiek powrocil, jednak mikrofon dalej nie dziala, w ustawieniach dzwieku przy tescie nagrywania wykres w ogole nie podskakuje, nie reaguje na moj glos, w ustawieniach jest zaznaczony "mikrofon realtek(R) audio" i nie mam innych mozliwosci ustawienia. sam mikrofon jest sprawny bo sprawdzalem na innym komputerze, co mozna zrobic?

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwiecień 2020, 16:00:56 »

Sprawdziłem u siebie i miałem identyczne objawy z mikrofonem, po zamianie w "Ustawienia prywatności mikrofonu" w "zezwalaj aplikacjom na dostęp do swojego mikrofonu" na włączone, mikrofon zaczął działać prawidłowo. 

zomgz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwiecień 2020, 11:37:05 »

sprawdzilem i mam zaznaczone na wszystkim by zezwalalo, jednak dalej nie dziala

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwiecień 2020, 13:57:48 »

Hej,
Spróbuj pierwszą metodę - przeinstaluj sterowniki na "czysto"
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland