Autor Wątek: Dwie sprawy . Gaming OSD , Rozlaczanie obrazu w rownych odstepach czasowych .  (Przeczytany 881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bolo2511

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam - Czytalem forum , ale nie znalazlem pomocnej odpowiedzi w moim przypadku , wiec pisze tu . Mam problem z odpaleniem Gaming OSD sciagnietego z Waszej strony i monitor nie jest wykrywany . Sterowniki zainstalowane tez z Waszej strony do monitora . Druga sprawa to jesli nie gram i ogladam film czy YT to wylacza sie monitor na kilka sekund ( czarny ekran ) po czym sie zalacza wyswietlajac hdmi1 ( Aktualne wejscie z grafiki ) i robi sie to co jakis czas w rownych odstepach czasowych .

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Dwie sprawy . Gaming OSD , Rozlaczanie obrazu w rownych odstepach czasowych .
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2020, 10:09:32 »

Witam

Jaki to monitor? Z jakim komputerem go używasz?
Z USB, możliwe że musisz odpiąć go kilka razy od zasilania; któraś aktualizacja Windows coś namieszała z Gaming OSD.

Odnośnie HDMI, spróbuj inny kabel. Przeważnie te w zestawie z monitorami są słabej jakości.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

bolo2511

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Dwie sprawy . Gaming OSD , Rozlaczanie obrazu w rownych odstepach czasowych .
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2020, 17:05:37 »

Witam

Jaki to monitor? Z jakim komputerem go używasz?
Z USB, możliwe że musisz odpiąć go kilka razy od zasilania; któraś aktualizacja Windows coś namieszała z Gaming OSD.

Odnośnie HDMI, spróbuj inny kabel. Przeważnie te w zestawie z monitorami są słabej jakości.

Grafika juz leciwa , ale daje rade . MSI GTX 1060 6 Giga OC . Kabel uzywam inny niz w zestawie . Win 10 64 Bit .
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2020, 17:09:23 wysłana przez bolo2511 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2020, 10:10:05 »

Hej,
OSD używasz stąd - https://pl.msi.com/Monitor/support/Optix-MAG321CURV#down-utility ? Kabelek USB komputer>monitor podpiąłeś? Jak coś miga na ekranie, monitor wyłącza się - spróbuj innego kabla, przeinstaluj sterowniki poprzez DDU. Jak nic nie pomoże to zostaje zgłoszenie gwarancyjne na cs.msi.com.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

bolo2511

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2020, 13:54:51 »

Hej,
OSD używasz stąd - https://pl.msi.com/Monitor/support/Optix-MAG321CURV#down-utility ? Kabelek USB komputer>monitor podpiąłeś? Jak coś miga na ekranie, monitor wyłącza się - spróbuj innego kabla, przeinstaluj sterowniki poprzez DDU. Jak nic nie pomoże to zostaje zgłoszenie gwarancyjne na cs.msi.com.
pozdrawiam,

Jeden problem rozwiazany dzieki Waszej odpowiedzi . Gaming OSD dziala ( nie podlaczylem kabla od zestawu z monitorem USB ) ... ;)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwiecień 2020, 10:30:19 »

Hej,
A wykonywałeś resztę zaleceń i obraz dalej znika? Jeśli tak - przetestuj, w miarę możliwości monitory z innym kompem, np. u kolegi. Jeśli i tam jest to samo - zostaje reklamacja.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

bolo2511

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwiecień 2020, 07:17:23 »

Hej,
A wykonywałeś resztę zaleceń i obraz dalej znika? Jeśli tak - przetestuj, w miarę możliwości monitory z innym kompem, np. u kolegi. Jeśli i tam jest to samo - zostaje reklamacja.

pozdrawiam,

Kupilem nowa karte ZOTAC GEFORCE RTX 2070 SUPER AMP EXTREME 8GB i wyjalem GTX 1060 6 giga OC . Jak narazie jest OK .

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2020, 11:00:22 »

Hej,
Dzięki za info. :-)

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

bolo2511

• Szeregowiec
  • *
  • :

Hej,
Dzięki za info. :-)

pozdrawiam,

Dwa problemy rozwiazane , ale jestem ZASKOCZONY tym , ze monitor SMUZY ! ... Gamingowy sprzet SMUZY ! ... Wczesniejsze podstawowe monitory radzily sobie bardzo dobrze a tu drozszy zakup okazal sie wcale nie lepszy .

keiytom

• Generał
  • :

A na poprzedniej karcie to smużenie występowało bo nic o tym nie wspominałeś? Przyczyn może być kilka poza monitorem np. karta graficzna, ustawienia wyświetlania, przewód czy choćby tak prozaiczny jak brak uziemienia przy zasilaniu.

bolo2511

• Szeregowiec
  • *
  • :

A na poprzedniej karcie to smużenie występowało bo nic o tym nie wspominałeś? Przyczyn może być kilka poza monitorem np. karta graficzna, ustawienia wyświetlania, przewód czy choćby tak prozaiczny jak brak uziemienia przy zasilaniu.

Stara karte jeszcze mam to zawsze sprawdzic mozna w sumie . Co do uziomu to mam pilon prawie 5 metrowy w ziemi od instalacji PV . Nie pamietam czy na GTX 1060 6 giga to wystepowalo bo nie mialem okazji posiedziec przy monitorze i skupilem sie na testach i roznicach jakie sa po zmianie karty na Oculus Rift S a dopiero wczoraj zobaczylem jakie " ladne " smugi sie ciagna za pojazdem jak odpalilem kilka gier juz na samym monitorze . Zasilacz tez jest dobry do zestawu wiec napewno napiecia trzyma dobrze . Przelaczylem na stary monitor za 600 zl i brak smuzenia ;] ...

keiytom

• Generał
  • :

A ustawienia monitora np. overdrive?