Autor Wątek: Pomoc w odnalezieniu przyczyny niskiej wydajności w grach.  (Przeczytany 460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

patrykpl123419

• Szeregowiec
  • *
  • :
Pomoc w odnalezieniu przyczyny niskiej wydajności w grach.
« dnia: 02 Kwiecień 2020, 17:20:17 »

Witam , nie jestem pewien czy to dobry dzial‚ na ten temat ale z ich wyboru ten wydaje sie najblizszy memu problemowi. Mimo nawet dobrej.. specyfikacji jak na granie w CSGO mam 30-70 fpsow max. Czeste spadki itp .Procek podkrecony do 4khz. Oto cala specyfikacja . Poradzcie mi prosze jakie pobrac programy do testow i gdzie znalezc przyczyne. Sterowniki aktualne. Pasta termoprzewodzaca wymieniona , temperatury na procku to ok. 60 stopni na karcie graficznej 20-30 max . [ Gdy przywrocilem procesor do domyslnych ustawien w BIOS , FPS'y byly tragiczne 20-35 max . Ponadto dodam, że nie moge podkrecic karty graficznej ] Prosze o pomoc . 

Karta graficzna : GTX 1050 TI GAMING 4GB
Procesor : AMD A8-7650K Radeon R7 , 10 Compute Cores 4C+6G Standardowo 3,3 podkrecilem do 4 khz
Dysk: HDD nie wiem dokladnie jaki
Zasilacz : ZASILACZ EVGA 500W 80+
Ram: 16 GB DDR3
Monitor: nw czy to wazne ale mam podpety telewizor Philips FTV 43 cale

WYNIKI Z AFTERBURNER

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Pomoc w odnalezieniu przyczyny niskiej wydajności w grach.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2020, 10:53:41 »

Hej,
Jaka płyta? To co opisujesz wygląda jakby karta nie działała w ogóle - 20-30 stopni to temperatura pokojowa, jest właściwie niemożliwe, żeby działająca karta osiągała tak niskie temperatury. System zainstalowałeś w UEFI? Jaka dokładnie wersja sterowników? Czyściłeś sterowniki oprogramowaniem DDU? Problem występuje od kupienia tego sprzętu czy pojawił się nagle? Kartę możesz "przystresować" np. oprogramowaniem Furmark.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

patrykpl123419

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2020, 11:01:38 »

Płyta gigabyte f2a78m-hd2      ,  z tą temp. faktycznie pomyliło mi się , w spoczynku taką miała . System w UEFI jest , gdzie moge sprawdzic sterowniki? Nie czyscilem , problem zdaje mi się , że był z kartą od początku ale różnie się zachowuje . Kiedy ją w afterburnerze podkręcam to max do 300 , potem już wychodzą artefakty i freezuje sie komp.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2020, 20:36:55 »

CS:GO.. z tą grą są wieczne problemy. Byś odpalił ten rupieć na WinXP to by śmigało jak ta lala. Przestarzały silnik, ot co.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień 2020, 09:11:49 »

Możliwe też, że ta gra zamiast na GTX działa na APU. Jak masz ten TV podłączony do komputera? Przez wyjście na MB czy karcie? Ewentualnie sprawdź czy takie coś też będzie występowało gdy będziesz grał na monitorze zamiast na TV

patrykpl123419

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwiecień 2020, 10:32:33 »

Miałem ten problem na początku , i jest podłączone do karty :P Mam w planach sprzedac ten telewizor i kupić jakiś monitro 144hz

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień 2020, 13:20:32 »

Kiedy ją w afterburnerze podkręcam to max do 300 , potem już wychodzą artefakty i freezuje sie komp.
To nie podkręcaj :) Nie ma gwarancji że podkręcony GTX1050Ti będzie miał wydajność RTX2080.
Do CSGO nie ma rady. Gra głównie obciąża procesor + stary silnik + Win10 którego ten silnik nie lubi.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień 2020, 10:02:56 »

Hej,
Wersję sterowników możesz sprawdzić w managerze urządzeń, w panelu sterowania dodaj usuń programy, w panelu nVidia zapewne też. Przeinstaluj sterowniki do najnowszej wersji (pobieranej z Nvidia.com). A wcześniej je wyczyść przy użyciu DDU - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland