Autor Wątek: Backlight bleeding na matrycy TN (?)  (Przeczytany 617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pvsymo

• Szeregowiec
  • *
  • :
Backlight bleeding na matrycy TN (?)
« dnia: 28 Marzec 2020, 18:22:28 »

Cześć wam,
zakupiłem tydzień temu laptop MSI GE63 8RE z matrycą TN 120Hz. Laptop 9.5/10, jestem bardzo zadowolony. Zauważyłem jednak jeden mały szczegół. Czy takie prześwietlenia jak na zdjęciach z załączników są dopuszczalne czy nadają się do wymiany/reklamacji (oznaczone strzałkami małe punktowe przebicia)? Zdjęcie może nie ukazuje całkowicie rzeczywistości, ale możecie sobie mniej więcej wyobrazić jak to wygląda. Jest to moja pierwsza styczność z panelem TN dlatego nie mam nawet porównania. Prześwietlenia ukazują się jedynie na całkowicie czarnym ekranie, im większy poziom jasności ekranu i im ciemniej w pokoju, tym bardziej to widać. Takie prześwietlenia zauważyłem tylko po prawej stronie ekranu.
Pozdrawiam

pvsymo

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Backlight bleeding na matrycy TN (?)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2020, 22:33:24 »

c.d.

Niestety nie mogę edytować poprzedniego posta, więc piszę w kolejnym ::)

Żebyście mnie źle nie zrozumieli. Nie chodzi mi o te żółte plamy, tylko o ledwo widoczne białe przebicia światła przy strzałkach. Zdjęcie niżej może bardziej będzie to pokazywało.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2020, 10:13:45 »

Jest to normalny objaw, powstają naprężenia matrycy, źle dokręcona (za mocno / za lekko). za bardzo dociśnięta ramka matrycy ( ta wewnątrz, jest metalowa) lub źle spasowane elementy całej klapy ekranu.
Możesz walczyć z serwisem, ale raczej to nie podlega w 100% jako wada.
Możesz też sam próbować to zlikwidować.
Ładnie to pokazano w 0:50

pvsymo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marzec 2020, 10:28:43 »

Hej,
to o czym piszesz to bleeding na matrycach IPS. U mnie bleedingu nie ma (to efekt aparatu), są jedynie "przebicia" ledwo widocznego białego światła, które najlepiej widać na zdjęciu z poprzedniego mojego posta. Po prostu zastanawiam się czy to normalne w przypadku szerokokątnych matryc TN 120 Hz, bo nie miałem wcześniej do czynienia z TN-kami. Widoczne jest to jedynie na czarnym ekranie. Trzeba się przyjrzeć by to zauważyć, więc może że po prostu przesadzam, ale wolałbym znać waszą opinię - może ma ktoś z was matrycę TN 120 Hz i chciałby podzielić się swoimi wrażeniami?
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2020, 10:30:21 wysłana przez pvsymo »

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2020, 10:34:40 »

Nie ma znaczenia jaka matryca, to występuje nawet w telefonach i tabletach.
U Ciebie właśnie coś takiego widać ,ale masz mniejsze przebicie (dwie białe kropki po prawej stronie), po dociskaj w tym miejscu palcem i zobacz czy się nie będzie powiększać.

pvsymo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marzec 2020, 10:39:59 »

Dociskałem ramkę, masowałem delikatnie matrycę - nie zmniejsza się i nie powiększa. Czyli w skrócie olać to i potraktować jako normalne?

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Marzec 2020, 10:46:01 »

jeżeli nie przeszkadza aż tak bardzo i widać to dopiero w ciemnościach, to nie ma się czym przejmować.

pvsymo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Marzec 2020, 10:47:55 »

Dzięki pit.

Ktoś inny mógłby się jeszcze wypowiedzieć?

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Marzec 2020, 10:57:59 »

Tak jak napisał pit jeśli ci nie przeszkadza to nie ma się czym przejmować. Zawsze możesz zareklamować, choć bardzo prawdopodobne, że serwis uzna że mieści się to w normie. Możesz sobie zerknąć na ten test https://www.notebookcheck.net/MSI-GE63-Raider-RGB-8RF-i7-8750H-GTX-1070-FHD-Laptop-Review.323940.0.html tu jest chyba identyczna matryca i różnica w podświetleniu sięga 60 kandeli na m2

pvsymo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Marzec 2020, 11:06:26 »

Dzięki za linka. Szkoda, że nie ma w tym teście fotek dla porównania. Tak czy inaczej to przebicie światła rzuca mi się w oczy tylko na ciemnym ekranie, więc raczej to oleję. Reklamację myślę, że odrzuciliby... Niestety nie ma nic idealnego - wymieniłbym laptopa to miałbym idealną matrycę, ale gdzieś indziej pewnie tkwiłby problem ::)

Chciałem znać waszą opinię, gdyż tak jak wspomniałem wcześniej, jest to moja pierwsza styczność z matrycą TN.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marzec 2020, 10:53:02 »

Hej,
Ciężko po zdjęciu ocenić, czy wszystko jest w porządku, czy jednak nie do końca. Tu można tylko hipotetyzować. Jeśli Ci to przeszkadza - po prostu zgłoś na serwis - cs.msi.com i niech to obejrzy serwisant.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pvsymo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Marzec 2020, 13:26:25 »

Dzięki za odpowiedź.
Spróbuję zignorować ten problem, gdy jednak będzie mi to nadal rzucało sie w oczy przy ciemnych grach/filmach to chyba wyślę na sprawdzenie.

Temat można zamknąć.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Marzec 2020, 12:40:28 »

Hej,
Temat zamykam.
pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland