Autor Wątek: RTX 2070 Super Gaming X Trio - usterka nie stwierdzona  (Przeczytany 1561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
RTX 2070 Super Gaming X Trio - usterka nie stwierdzona
« dnia: 23 Marzec 2020, 12:29:38 »

Witam,

Moja karta jakiś czas temu zaczęła wywalać black screena + wiatraki zaczynały kręcić się na 100% (takie coś zdażało się czasem raz na dzień, a czasem działała bez problemu nawet 5 dni)

Mam pytanie dotyczące testów jakim jest zazwyczaj poddawana karta graficzna, usterkę musiałem zgłosić przez X-Kom więc nie wiem czy przekazali moje uwagi co do karty, ale jasno zaznaczyłem, że karta manifestuje powyższe problemy w nieregularnych odstępach czasowych, i nawet poddanie jej stress testowi przez cały dzień może nie pokazać problemu.

Od X-Komu dostałem informację, że według MSI karta nie posiada żadnych problemów "Urządzenie przeszło wszystkie testy i działa zgodnie ze specyfikacją producenta", i tutaj jest moje wcześniejsze pytanie co do procesu testowania.

Rozmawiałem wcześniej już z waszym supportem technicznym i opisałem jakich metod próbowałem żeby poprawić sytuację (reinstall systemu, aktualizacja sterowników, różne kable PSU do osobnych slotów na karcie itp.), zostało mi poradzone bym przekazał kartę na gwarancję, co zrobiłem.

Nie wiem co teraz robić bo dostanę niedziałającą kartę, a jedyne co serwis X-Kom jest w stanie doradzić to, żeby ponownie ją wysłać do MSI na gwarancję. TYLKO PO CO skoro serwis usterki nie wykrył...

W razie czego numer seryjny produktu to: 602-V372-210SB1912009170

keiytom

• Generał
  • :
Odp: RTX 2070 Super Gaming X Trio - usterka nie stwierdzona
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2020, 16:58:47 »

A monitor jaki? Z monitorami Benq i z odświeżaniem 144 Hz był problem w sterownikach i zostało to rozwiązane w Hotfix 417.58. Możliwe, że w nowszych sterownikach powielono ten problem. Dość często pomaga właśnie zainstalowanie tych "staroci" i wyłączenie szybkiego uruchamiania w Windowsie. Z tego co można wyczytać może też pomóc aktualizacja vBios jeśli jest dostępny. Ewentualnie jeśli używasz oprogramowania Corsair iCUE to ono również powodowało takie problemy.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2020, 17:02:54 »

Witam

A jaki zasilacz? Reszta systemu?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2020, 08:49:21 »

Monitor 144hz MSI MPG27CQ, PSU Corsair RM750x, 3800x, 16GB ramu, Aorus X570 Elite

Temperatury mam normalne, na procku 40c idle, 60-65 w grach. Na grafice pasywnie około 50-55c w idle, i max 68c w grach.

Próbowałem już z wyłączaniem szybkiego startu.

Na wszelki wypadek załączam plik rom z wersją vbiosu.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2020, 09:37:58 »

Hej,
Przetestuj sprzęt w innym komputerze, posiedź z kumplem i pograjcie sobie w coś przez te parę godzin - jak masz taką możliwość. Chodzi o to by zduplikować problem w innym systemie, ze wszystkimi innymi podzespołami (nawet z innym monitorem). Tak jak tu koledzy sugerują, problematyczne może być jakieś inne urządzenie. Skoro karta przeszła testy na serwisie - to znaczy, że jest sprawna.
Jeśli uważasz inaczej - nie ma innego wyjścia jak tylko ponowne zgłoszenie reklamacyjne, ale podejrzewam, że karta wróci z tą samą informacją - warto wykonać powyższe testy samemu.
Jak jesteś w stanie złapać na filmie czy zdjęciu moment zwiechy , podeślij do nas do pomocy technicznej zdjęcie tego - spróbujemy je podesłać do serwisu (gdy będziesz wysyłał kartę na reklamację oczywiście).
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2020, 17:38:07 »

Próbowałem przepiąć kabel z Display Protu na HDMI, karta pochodziła 2 dni bez problemu i znowu wywaliła black screena.
Chciałbym też zaznaczyć że karta wywala się ostatnio tylko podczas grania, normalnie pracuję w domu 8h dziennie programując i karta nie sprawia problemów.

Mówienie że karta może nie współgrać z monitorem lub innym podzespołem jest troche nieintuicyjne, gdy mówią Państwo że jeżeli serwis stwierdził że karta jest sprawna to jest sprawna, nie będę kupował kolejnego monitora za 2k bo może nie współgrać z kartą...

Mógłbym prosić przy okazji o sprawdzenie wersji vbiosu (a jeżeli nie jest aktualny to o podesłanie aktualnego)? Plik z obecnym vbiosem wysłałem wcześniej.

Ciężko jest mi uchwycić na filmie moment blackscreena, jeżeli będę musiał nagrywać godzinami, a zdjęcie czarnego ekranu raczej nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2020, 17:42:05 wysłana przez jk.9124 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marzec 2020, 18:08:25 »

Do sprawdzenia vBIOS potrzebuję pierwszą część S/N: V3xx-xxxx

Z monitorem, to uwierz mi, bywało i tak że słabej jakości kabel DP czy HDMI był i system się resetował. Jak dobrze poszukasz na forum tutaj to znajdziesz wątek z takim problemem. Nie jest to coś na co normalnie ktoś by wpadł, ale...

Kolega właśnie zamówił nowy zasilacz, u niego padł mimo dobrej jakości. Też czarne ekrany i artefakty w grze.

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec 2020, 18:12:25 »

S/N podawałem na samym początku ale w razie czego: 602-V372-210SB1912009170

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec 2020, 18:16:43 »

Rzeczywiście..
Brakuje wpisów odnośnie Twojej partii karty. Podpytam centralę by zaktualizowali pliki.

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marzec 2020, 18:37:16 »

Pytanie czy Live Update 6 może nie wykryć nowszej wersji?
Obecnie jestem na NV372MH.302

Oraz w Dragon Center karta została wykryta z jakimś dziwnym S/N: PPPF93-15_x06_y07
Po wejściu w "Szczegóły" przenosi mnie na taiwańską/chińską stronę msi: https://tw.msi.com/
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2020, 18:40:00 wysłana przez jk.9124 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marzec 2020, 18:50:23 »

LU6 nic nie wykryje jak nie ma nic w bazie danych.
NV372MH.302 zgadza się.

Znajomy mi właśnie napisał że jest to najnowsza wersja.

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marzec 2020, 19:02:30 »

Ehh, mam co prawda kompa starszego, Ryzen5 1600,16G Ramu, PSU Seasonic jakiś 620W Bronze. Ale nie wiem czy PSU wyrobi.

Jest sens próbować na takim systemie?

Mam też w sumie pytanie czy wiesz jak są przeprowadzane testy takich kart w serwisie? Bo ta moja może pracować bez problemu godzinami, a dwa dni później sie wywala, i czy w takim wypadku nigdy nie będzie wykryta wada (jeżeli istnieje).
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2020, 19:08:12 wysłana przez jk.9124 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Marzec 2020, 19:24:50 »

Z tego co wiem to FurMark i jakieś podobne testy.
620W powinien wyrobić, z pewnością warto spróbować.

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Marzec 2020, 20:48:26 »

FurMark chodzi od 40min i karta się nie wywala.

Patrzyłem na inne fora i widziałem, że podobno freesync w monitorze może być powodem, poczekam jeszcze 20min, a potem spróbuję przepiąć kartę z powrotem do nowego systemu i wyłączyć freesync w monitorze i gsync w Panelu Sterowania Nvidia.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Marzec 2020, 11:55:03 »

Różne testy mogą chodzić 1-6 godzin, a wywali w 7 godzinie. Jeżeli dobrze pamiętam (MSI FAE poprawi) to w serwisie testy lecą 24h.
Jak coś sporadycznie wywala, ciężko stwierdzić w czym problem. Testuj po kilka godzin. Jak masz miernik, to sprawdź napięcia w zasilaczu.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Marzec 2020, 11:12:59 »

Hej
@Nichrome - niestety ja na serwisie nie pracuję, więc nie mam bezpośrednio informacji ile te karty się wygrzewają po naprawie. Ale mam zaufanie do kolegów z serwisu, jak napisali, że karta sprawna to jest sprawna. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, gdzie coś przeoczyli.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Kwiecień 2020, 10:13:44 »

Karta chodzi bez problemu od 4 dni jak narazie (wcześniejszy rekord to 5dni), nie jestem pewien co poprawiło sytuację:

- Wczesniej nie używałem DDU bo przeinstalowywałem cały system (więc założyłem że nie jest to konieczne), ale teraz i tak go użyłem na wszelki wypadek i zainstalowałem najnowsze sterowniki dostępne (bez internetu żeby Windows nie zainstalował jakichś swoich).
 - zmieniłem w BIOSie ustawienia PCI z Auto na PCI 3.0 (mam płytę główną z PCI 4.0)
 - zmieniłem odświeżanie na monitorze z 144Hz na 120Hz
 - na wszelki wypadek powypinałem i od nowa powpinałem wszystkie kable w zasilaczu

W trakcie pracy odpalam na jakiś czas sobie 3DMarka w tle i benchmarka w pętli (niestety nie mam wersji dla profesjonalistów więc nie odpalę stress testu w oknie), żeby się upewnić że jest ok.
Wiem że FurMark bez problemu otworzę w oknie, ale z jakiegoś powodu stress test w FurMarku używa tylko Base Clocka, i karta nie boostuje do tych 1920MHz.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2020, 10:24:21 wysłana przez jk.9124 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Kwiecień 2020, 12:28:35 »

Hej,
Spoko, dzięki za info. Mam nadzieję, ze tak już zostanie (tzn. prawidłowa praca) i będziesz miał spokój.

pozdrawiam,

MSI FAE Poland

jk.9124

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Czerwiec 2020, 10:45:35 »

Odkopuję temat ponieważ po około 2 tygodniach od ostatniego postu karta zaczęła znowu wywalać black screena.

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem RX 5700 XT Nitro+, od momentu instalacji nie miałem żadnych problemów.

Czuję jakbym wyrzucił 2500zł w błoto, bo serwis uważa że karcie nic nie jest, a nie sprzedam jej za tą cenę wiedząc że ma takie problemy.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Czerwiec 2020, 08:57:32 »

Hej,
A testowałeś ją w innym zestawie po prostu?

pozdrawiam,

MSI FAE Poland