Autor Wątek: MSI GL 75 9SE - rozbudowa RAM oraz dysk na SSD  (Przeczytany 386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelschleck

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GL 75 9SE - rozbudowa RAM oraz dysk na SSD
« dnia: 20 Marzec 2020, 07:53:58 »

Cześć, kilka miesięcy temu kupiłem laptop MSI GL 75 9SE dokładnie z tej oferty: https://www.morele.net/laptop-msi-gl75-9se-079xpl-32-gb-ram-1-tb-m-2-pcie-2tb-hdd-windows-10-pro-6044418/

laptop wyposażony był seryjnie w 32GB RAM oraz Dysk SSD M.2 PCIe 1TB oraz Dysk HDD 2TB

chciałbym rozbudować w tym laptopie RAM do 64GB oraz wymienić dysk HDD na SSD

O ile z dyskiem nie powinienem mieć problemów z doborem, jest dużo porównań więc wybiorę który będzie mi odpowiadał to bardziej moje pytanie brzmi czy wymiana dysków w laptopach MSI jest trudna lub wiąże się z utratą gwarancji? We wcześniejszych laptopach (gateway, Asus, Lenovo) dyski wymieniałem bez problemu także chyba powinienem sobie poradzić jeśli nie ma jakiś ukrytych niespodzianek.

Kwestia RAM, w tym momencie siedzi 2x16GB więc będę musiał kupić 2x32GB i teraz tak, pierwsza rzecz czy poradzę sobie z wymianą sam (tak jak wcześniej w starych laptopach takie wymiany robiłem samemu) więc jeśli nie ma ukrytych niespodzianek to powinienem chyba dać radę. Oraz drugie pytanie to dobór części. Chciałbym wrzucić kości RAM takie żeby wyciągnąć z laptopa / płyty głównej max. możliwości. Czy ktoś będzie w stanie doradzić mi co kupić, co wybrać lub nad czym się zastanowić?

Będę ogromnie wdzięczny.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI GL 75 9SE - rozbudowa RAM oraz dysk na SSD
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2020, 08:39:46 »

Hej,
Jak napiszesz na info.pl@msi.com z numerem seryjnym i zapytaniem o kompatybilne kości to Ci podeślemy listę.
Wymiana dysku i RAMu w tym modelu nie jest trudna, ale to wszystko zależy. Jak potrafisz trzymać śrubokręt i delikatnie podważyć (po odkręceniu śrubek) pokrywę - to jesteś w domu. Na YT jest mnóstwo tutoriali jak to wykonać - wystarczy sobie poszukać. Jeśli nie czujesz się na siłach - lepiej zanieś to profesjonaliście, nawet lokalnemu
Nie, przy prawidłowym wykonaniu upgrade sprzętu (RAM/dysk) nie tracisz gwarancji. Zwróć uwagę, by nie odkręcać chłodzenia w trakcie tego procesu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pawelschleck

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2020, 17:41:10 »

Napisałem, dziękuję :-)

Hej,
Jak napiszesz na info.pl@msi.com z numerem seryjnym i zapytaniem o kompatybilne kości to Ci podeślemy listę.
Wymiana dysku i RAMu w tym modelu nie jest trudna, ale to wszystko zależy. Jak potrafisz trzymać śrubokręt i delikatnie podważyć (po odkręceniu śrubek) pokrywę - to jesteś w domu. Na YT jest mnóstwo tutoriali jak to wykonać - wystarczy sobie poszukać. Jeśli nie czujesz się na siłach - lepiej zanieś to profesjonaliście, nawet lokalnemu
Nie, przy prawidłowym wykonaniu upgrade sprzętu (RAM/dysk) nie tracisz gwarancji. Zwróć uwagę, by nie odkręcać chłodzenia w trakcie tego procesu.

pozdrawiam,

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2020, 10:03:56 »

Hej,
Dzięki. Temat zamykam.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland